In 1975 namen Jo de Vries en zijn vrouw afscheid als beheerders van het Kruisge- bouw. Omdat Jo inmiddels invalide was geworden en reeds enige tijd in de Lau- wershof te Oudorp verbleef, werd het afscheid daar gevierd. De dagbladen vertelden hiervan o.a.: Op woensdag 19 november 1975 kwamen velen afscheid nemen van de heer en mevrouw De Vries. Dit afscheid vond plaats in de Lauwershof te Oudorp en hier werden Jo en Antje in het zonnetje gezet voor de vele goede diensten, die ze de kruisvereniging hadden bewezen. Burgemeester C.K. Kroonenburg. die ook voorzitter is van de Kruisvereniging, vertelde in een warme speech over hun vele werkzaamheden: 't schoonhouden van het badhuis, het onderhoud van het materiaal, de administratie, het innen van contributie waren slechts luttele van de vele taken, die Jo en zijn vrouw voor de Pancrasser kruisvereniging verrichtten. Deze taken werden door hen meer dan 28 jaar vervuld. Omdat Jo steeds moeilijker ter been werd en hij uit eindelijk moest worden opgenomen, voelden ze zich met veel pijn in het hart gedwongen dit nu over te dragen aan een jongere. Na burgemeester Kroonenburg voerden nog een aantal sprekers het woord: de secretaris-penningmeester van de Kruisvereniging, de heer R.M. van Westerop noemde het echtpaar De Vries 'de Kruisvaarders van Sint Pancras en roemde hen om hun mensenkennis. Namens het Hoofdbestuur bood mevrouw Pesman zowel Jo als Antje de zilveren legpenning van het Groene Kruis aan terwijl mevr. De Vries bovendien met de bijbehorende zilveren speld werd versierd. Dokter Von Balluseck herinnerde zich de tijd, dat hij met de praktijk in St. Pan cras begon, op dat moment al weer vijftien jaar geleden en vertelde "Jullie waren mensen waar je gezellig binnenviel, soms kreeg ik achtergrond informa ties die wel eens nuttig waren. Het kruisgebouw is leeg zonder jullie en ik hoop, dat iedereen die hartelijkheid bij U heeft ondervonden, nog eens persoonlijk bij U aankomt. Bevallige Bakers. Wegens de toekomst der 'burgerlijke stand' kregen de Pancrassers ook te maken met wat ze noemden de gezonde ziekte en daarvoor hadden zij naast de dokter ook een kraamhulp of baker nodig. 46

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 50