In 1947 waren Jo en Antje de heer C. Oukes opgevolgd als beheerders van het wijk- gebouw en toen waren ze gaan wonen m de onmiddellijke nabijheid van het Kruisge- bouwtje aan de Bovenweg, dat net door Oukes was verlaten. (Vermoedelijk heeft Oukes dit werk overgenomen van de weduwe P Groen In 1959 werd het wijkgebouw nog iets meer uitgebreid en pasklaar gemaakt voor nog meer dienstverlening. In 1961 schreef de krant: Het wijkgebouw van Het Witte Kruis afdeling Sint Pan- cras was zaterdagmiddag te klein om het grote aantal belangstellenden, die tij den de receptie van het bestuur kwamen feliciteren met het 60-jarig bestaan van de afdeling, een plaats te bieden. Het was een volkomen verrassing voor iedere aanwezige, toen de heer A. Schuur namens H M de Koningin door de burgemeester van St. Pancras. de heer C K Kroonenburg, werd geëerd met de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau voor het vele werk, dat hij op sociaal gebied in de gemeente Sint- Pancras gedurende een lange reeks van jaren hee ft verricht Schuur was ca. 30 jaar voorzitter van de Pancrasser afdeling en kreeg daarvoor bij die gelegenheid van het Hoofdbestuur van Het Witte Kruis een speldje en medaille. Dit deed mevrouw Schuur opmerken: "Eigenlijk is dit niet eerlijk. Hij was altijd weg, in dienst van de gemeenschap en thuis moest ik de zaak waarnemen Burgemeester Kroonenburg antwoordde hierop: "Dat was ons bekend en daarom brachten we voor U dit wandbord mee Het diamanten jubileum werd besloten met een feestavond in het "Wapen van Vro- ne". De hoofdmoot van deze avond werd verzorgd door het gezelschap van Rudi Carell, die toen een bijzondere band had met de familie De Vries uit het kruisge- bouw. Enkele jaren voor dit laatste jubileum was men, in samenwerkmg met de Alkmaarse afdelmg van Het Witte Kruis begonnen met de gezinszorg. In 1961 kon worden ge meld dat deze tak de kinderziekten had overwonnen en nu voortreffelijk functioneer de. 45

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 49