De uitslag van de optocht was: 1 N. Leyen - A. Schuur en M. Kooy Drie verpleegsters met het Witte Kruis in het midden, 2 De kinderen Kok, die een Indisch groepje vormden 3 C. Kloosterboer 4. Gr. De Boer 5 Booy en Ilbnnk 6 V Bus, 7 A. Wagenaar 8 M. Booy 9 N. Termaat 10 J. Koornstra 11 J. Stammes 12 C. Vos 13 J Stemdel 14 R. Blok 15 N. Leyen 16 G. Groen en A. Kriek 17 A. Volkers 18 P. de Ruiter De feestelijkheden werden afgesloten door ere-voorzitter burgemeester Jb. Kroonen- burg. Hij gewaagde ervan dat de feesten uitstekend waren geslaagd, terwijl Kruis vereniging en feestcomité voor de moeilijkheid stonden dat de leden van de kruisver eniging m godsdienstig opzicht zeer verschillend van inzicht waren en voor een goed feest een vereiste is, dat ieder aan zijn trekken komt en niemand wordt gekwetst. Daarom moesten er enkele concessies worden gedaan. Eén ervan was dat er geen sterke drank mocht worden getapt, hetgeen voor de heer Gerritse een schadepost betekende. Maar dit had men weten op te lossen door hem schadeloos te stellen. Hiernaast een foto, die rond 1935 werd gemaakt. Enkele nog in leven zijnde dames menen zich te herinneren dat het een éénjarige kraamcursus be trof, die gehouden werd in "Het Wapen van Vrone" en waaraan ook dames uit Koedijk en Oudorp deelnamen. (Vermoedelijk zijn de meeste niet herkende personen afkomstig uit een der buurge meenten.) Het is niet onmogelijk dat Het Witte Kruis deze cursus had georganiseerd, maar hierom trent gaf men ons geen zekerheid. Herkend werden de volgende dames - achterste rij van links naar rechts: Annie de Waal, Jannie Glas, Trien Dekker (Nollen), Trijn Booy-Bruin, Trijntje Glas-Groen, Willempje Groen, Janke Westra, Marie Groot, Sien Meereboer, Marie Klaver (Zuideinde), 2' rij van achteren van l. nr. r:. Gerrie van Twuyver, Grietje Bruin, Mevr. Spijker, mw. Kuitwaard, Gerrie Glas, Nel Kooy-Schut, Anna Kost, Marie Kooy, Mw.de Ruyter (hoofd o.l.s.) Grietje Keizer (Oudorp), Lies Kloosterboer-Wiedijk, Mw. Louwen, 2' rij van voren van l. nr. r.: Mw. Volkers-Vader, Jannie Slijker, Grietje Beek, cursusleidster, Mw. Gutter - Kost, voorste rij van l. nr. r.Lena de Jong Lena Hartland (Koedijk)Tijtje Goesinne Jannie Groen - v.d. Werff, Ma Leyen - Groen, Jannie Groot - Visser. 38

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 42