Woensdag 24 november begon de jubileumviering. Eerst was het officiële gedeelte. De heer Kloosterboer gaf een historisch overzicht. Enkele punten hieruit waren In 1902 was het totaal der inkomsten en der uitgaven begroot op 301 De eerste afgevaardigden naar de jaarvergadering van het Provmciale Witte Kruis waren de heren J. ten Hoeve en G. Kempers. In 1904 was hier de tuberculose in 41 van de sterfgevallen de oorzaak Landelijk was dit ca. 15 In 1913 moesten buitengewone maatregelen worden genomen om een roodvonk epidemie te bestrijden Toen er een tekort in de kas was ontstaan, omdat er twee ligtenten waren aange kocht, werd dit tekort weggewerkt door vrijwillige bijdragen van burgers uit de ge meente. In 1926 waren er 390 leden van het Witte Kruis. Na de sprekers kwamen diverse cadeaus. Van Kampen zou Van Kampen niet zijn als hij geen munt uit zijn cadeau trachtte te slaan: Namens een andere club, de Bond van Staatspensionering (vermoedelijk heeft de heer Drees jaren later bij deze Bond zijn licht opgestoken) gaf hij de jubilaris 5 koortsthermometers. De bazar werd gedurende drie dagen gehouden in de zalen van de heer Gerritse. (nu Rabo-bank). Gerritse stelde deze kosteloos ter beschikking. Er kwamen ca. 3000 bezoekers. Het gehele dorp werd bij de feestviering betrokken door middel van een kinderop tocht en een ballonwedstrijd voor kinderen. Deelnemers van de optocht kwamen met versierde fietsen, opgetuigde kmderwagens of feestelijk aangeklede lorries. Toen men door het dorp trok, werd er gestopt voor de woning van de weduwe Groen, om haar als oud-magazijnhoudster een kleine attentie aan te bieden. De foto hiernaast werd gemaakt bij de viering van het 25-jarig Witte Kruis jubileum. Aannemelijk is dat veel Witte Kruis mensen zich ter gelegenheid van dit jubileum met een wit kruisje hadden versierd. Op de foto zittend Jan Roos, meester Sinjewel, Kees Kloosterboer (woonde in 'Huize Toeren'), Jan Boskamp, Hendrik Gerritse, Klaas Madderom. Staand Burg. Jb. Kroonenburg, Jan van Kampen, dokter Destrée, Jaap Slijker, Klaas Lek, Aart Schuur, Jaap de Vries, ds. Van Andel, Willem Snel, Groenenberg, ds. Jellema, Muurling, Gootjes, Maarten Duif, Dirk Kloosterboer, Jan Wagenaar. 37

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 41