In 1923 werden tijdens de ledenvergadering van het Witte Kruis waarderende woor den uitgesproken wegens de trouwe dienst van mevr. Groen en berichtte de Alk- maarsche Courant: "In plaats van de wed. P. Groen, die wegens hoogen ouderdom als magazijn meesteres van het Witte Kruis alhier had bedankt, is als zoodanig benoemd de heer A. WitJzn. In november 1926 kwam het volgende bericht uit St. Pancras: ""Waar de te houden bazar van het 'Witte Kruis' hier momenteel alle aandacht vraagt, schijnt het ons nogal van belang te kunnen melden dat deze week de heer Kroonenburg, burgemeester, niet alleen zitting heeft genomen in het opgerichte eere-comité, maar tevens eere-voorzitter is geworden. Een persoonlijke kwestie met den voorzitter van het 'Witte Kruis', welke al van jaren dateerde, vormde tot heden een beletsel. Door enkele leden van het comité werden dezer dagen pogmgen tot toenadermg in het werk gesteld, welke met het gewenschte resultaat werden bekroond. Stellig zal deze oplossmg ten gunste zijn van de zaak der bazar, welke gezien de opzet en de keur der inzendingen, een groot succes zal kunnen worden"" Het college van B. en W. was inderdaad de Kruisvereniging welgezind, want enkele dagen later wreven de raadsleden zich de ogen uit: Het college stelde voor om in plaats van een jubileumgift van 25,- (voor elk jaar één gulden) aan het 'Witte Kruis' 100,- te schenken, gezien het grote belang van deze vereniging voor onze gemeentenaren. Enkele raadsleden gingen maar schoorvoetend accoord: "Het is waar, het 'Witte Kruis' doet hier veel goed. Maar die mensen organiseren een bazar en andere feeste lijkheden en we hebben er geen zin in dat van ons goede geld feest wordt gevierd. Laten wij iets voor hen gaan kopen, dan zijn we zeker dat het geld goed wordt be steed. Dit deed wethouder Duif opmerken: We kennen de bestuursleden voldoende om te weten, dat ze dit geld niet voor feesten gaan gebruiken. Het is hier geen Alkmaar Zonder er verder nog woorden aan vuil te maken, gmg de raad accoord. 35

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 39