noemde vereeniging zonder recht op schadeloosstelling, het terrein binnen zes maanden na daartoe bekomen schriftelijke opzegging, moet ontruimen. Gedaan in de openbare vergadering van den 3 ff'e Mei 1905, Smit, Voorzitter DuifWethouder De 'Nieuwe Langedijker Courant' Uitg. Zwaan en Zn. meldde hoe de verenigmg m augustus en september 1905 het gebouwtje tot stand wist te brengen: De afdeeling Sint-Pancras van het Witte Kruis heeft onder de ambachtslieden der gemeente aanbesteed het maken van een ge bouw voor verpleegmaterialen. Aannemer werd J Hes voor de som van 485, (Hes woonde in het huis, waarin nu Piet Tromp woont"Wup effies an dus naast de bouwplaats.) In 1927 werd het gebouwtje vergroot met ca. 27 m2. De m het raadsbesluit genoemde weduwe P. Groen werd beheerder van het kruisgebouw Haar man was hier jarenlang veldwachter ge weest en nog niet zo lang terug overleden. Het eerste Witte Kruis gebouwtje, dat later voor een ander doel werd gebruikt. Piet Groen en Maartje Lugtig waren de grootouders van smid Piet Groen Niet dui delijk is of mevr. Groen alleen de materialen en het magazijn beheerde of dat ze daarnaast ook het bodewerk moest verrichten. In 1902 ging veldwachter Groen met pensioen De raad had hem toegezegd hem een jaarlijkse toelage van 125,- te zullen uitkeren. Verder had Groen 'vrij wonen' en mocht hij de akker, die aan de woning grensde, vrij gebruiken, (van die akker werd in 1905 een stukje afgesnoept voor het kruisgebouwtje). Lang heeft Groen niet van zijn rust genoten, in 1903 overleed hij Zijn vrouw heeft bijna twintig jaar als magazijnmeesteres dienst gedaan. 34

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 38