33 In artikel 8 van het Huishoudelijk reglement werden de taken van de bode opgesomd: - alle convocatie-biljetten op tijd aan hare adressen bezorgen, - contributie innen.(de minimale jaarcontributie was ƒ1,-) - als magazijnmeester zorg dragen voor de netheid van de mventaris - niet tijdig terug bezorgd materiaal terughalen, - gebruikte artikelen metéen remigen en zo nodig desinfecteren - bij vergaderingen kan men van hem diensten vergen en hij moet lid der vereeniging zijn en zoo mogelijk noch ver in het Zuid-, noch ver in het Noordemde der gemeente wonen Uit het hieronder volgende gedeelte van een Raadsbesluit valt op te maken dat de jonge vereniging al gauw wat verpleegmateriaal bezat. Dit werd aan leden uitgeleend en moest ergens worden afgehaald en na gebruik weer worden terugbezorgd Hier voor had de vereniging een gebouwtje nodig en dit wilde men bouwen ter hoogte van Bovenweg 85. De Raad der gemeente Sint Pancras. Gelezen een adres van de afdeeling Sint Pancras van de vereeniging "het Witte Kruis. d.d. 17 Mei 1905. houdende verzoek om gratis of tegen eene recognitie, in "erfpacht met het recht van opstal" te mogen ontvangen een gedeelte van het aan deze Gemeente behoorend perceel, kadastraal bekend in Sectie A n° 1095, in gebruik bij de Wed. P Groen, teneinde daarop een magazijn te stichten, die nende tot bergplaats harer materialen Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Overwegende, dal het in 't belang der ingezetenen is. indien bedoeld magazijn in 't midden der gemeente is gelegen; Gelet op artt. 137 en 194 der Gemeentewet; Besluit aan de afdeeling Sint Pancras van de vereeniging het "Witte Kruis", laatstelijk goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 21 September 1903 n" 24 tot weder op- zeggings toe, vergunning te verleenen tot het stichten van een gebouw, groot ongeveer 35 M2 dienende tot magazijn harer materialen, op het perceel kadas traal bekend in Sectie A n° 1095. tegen eene recognitie van één gulden per jaar, te betalen op den P'e September van elk jaar en onder voorwaarde dat ge-

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 37