27 In 1925 zetten Gedeputeerde Staten de Pancrasser raads leden voor het blok In een 'missive' werd gemeld: "We hebben een brief ontvangen, die getekend is door 169 in woners van St. Panera s Deze mensen verzoeken op het buizennet van de Provinciale Waterleiding te mogen wor den aangesloten, want velen van hen hebben geen was- of drinkwater. B. en W. van St. Pancras, doe er eens wat aan Het college zei: "Nu de vlag er zo voorstaat en er zovelen zich tot G S. hebben ge wend met het verzoek om hier waterleiding te krijgen, hebben wij de vrijmoedigheid niet om ons daar nog langer tegen te verzetten". Dus lag er opnieuw een voorstel op de raadstafel om Pancrassers gelegenheid te geven zich aan te sluiten op de waterleiding. Enkele raadslieden zaten of stonden te juichen. Een andere redeneerde: "Ik zal me er niet langer tegen verzetten. Maar ik blijf er bij dat het welwater hier prima is en als dat bij sommige mensen niet zo is, dan ligt het niet aan de kwaliteit van het water, maar heeft men bij het aanleggen van de put een constructiefout gemaakt. Als je het mij vraagt zijn die vragenstellers lui. Het is heel gemakkelijk: je draait aan een kraan en je hebt water. De mensen willen niet meer de moeite doen naar een put te lopen en daaruit het water te putten. Verder vmd ik het verkeerd dat een groot gezin evenveel moet betalen als een klein gezm. (aanvankelijk had niemand een watermeter, iedere aangeslotene werd een vast tarief berekend) Raadslid Muurling was van mening dat veel ondertekenaars niet hadden geweten waarvoor ze tekenden en het klakkeloos hadden gedaan. Hij was en bleef tegen aan sluiting.

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 31