Bij de stemming gaven alle zeven raadsleden aan dat ze tegen de komst van een verplichte waterleiding waren. Een niet - verplichte waterleiding werd met 4 tegen 3 stemmen afgewezen. Voorlopig leek St. Pancras verstoken te blijven van het uit de dumen opgepompte en vervolgens gezuiverde drinkwater. Enkele ouders van leerlingen der openbare school vroegen aan het Gemeentebestuur hoe het met de kwaliteit van het drinkwater op hun school was gesteld. Het college liet dit onderzoeken en antwoordde de vragenstellers: De directeur van de keuringsdienst heeft een onderzoek ingesteld naar de kwaliteit van het drinkwater op de lagere school, komend uit de school- pomp en de regenbak bij de onderwijzerswoning en deze rapporteerde: Het pompwater is zeer zuiver, alleen iets harder dan het leidingwater, waarmee het verder vrijwel overeenkomt. Het regenwater is eveneens uitstekend. Hierin zijn echter wel enige larven van muggen gevonden, die evenwel on schadelijk zijn. Wil men dit voorkomen dan wordt aangeraden het deksel van de put zo te maken, dat er geen muggen in de put kunnen komen. Ook is het raadzaam de bak af en toe eens schoon te maken Dit werd aldus op 22 augustus 1922 aan de raad meegedeeld en de voorzitter uitte bij die gelegenheid zijn voldoenmg over de beste kwaliteit van het welwater en prees de leden van de Raad. Ze hadden het onlangs zeer juist gezien toen ze besloten de waterleiding aan hun deur te laten voorbij gaan. Enkele maanden later ontvingen B. en W. van St. Pancras opnieuw een brief van de Directeur van de Waterleiding. Hij vertelde dat Oudorp had besloten zich aan te sluiten op de waterleiding en de Langedijk wilde dit eveneens gaan doen. Vandaar dat er naar alle waarschijnlijkheid een leiding door St. Pancras zou worden gelegd en hij wilde daarom de heren nogmaals vragen of zij zich ook niet zouden laten aan sluiten. Het college antwoordde: "Nee, na de duidelijke uitspraak van de Raad hebben wij niet de vrijheid om nu weer eenzelfde voorstel te doen, vooral niet, nu we ons wel water kortelings hebben laten onderzoeken en ons is verteld, dat we prima welwater hebben". 25

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 29