24 Om de mensheid een duwtje m de goede richting te geven stelden het Waterleiding bedrijf en de Provincie de voorwaarde: Iedere woning, die gelegen is binnen een af stand van 40 meter van de as van een weg, waarm een buis van het waterleidingbe drijf aanwezig is, moet op de waterleiding zijn aangesloten Hierbij gold de ontsnap pingsclausule 'tenzij kan worden aangetoond dat men reeds op een andere manier wijze wordt voorzien van goed drinkwater'. De burgemeester bracht eerst de inhoud van de brief goed onder de aandacht van de raadsleden. Vervolgens zei hij dat dit onderwerp te belangrijk was om met één stem verschil te worden aangenomen of verworpen. Daarom wilden B. en W de raad voorstellen om een referendum onder de bevolkmg te houden. Of de heren bang wa ren voor een referendum In de notulen werd alleen geschreven dat B en W. het voorstelden om de mening van de Pancrassers en niet dat er een raadslid op deze suggestie in is gegaan. Of de heren raadsleden diep in hun hart bang waren voor de uitslag 9??? Wel werd vermeld dat de raadsleden Schuit, Duif en Kloosterboer perti nente tegenstanders waren omdat zij van menmg waren dat er druk op de bevolkmg zou worden uitgeoefend om zich aan te sluiten, (de clausule van de 40 meter moest m de bouwverordening worden opgenomen). Dit bracht wethouder Van Kampen er toe om voor te stellen: Zullen we dan eens gaan stemmen over een voorstel om wel waterleiding aan te laten leggen, maar de verplichting niet in de bouwverordening op te nemen en de burgers dus vrij te laten of zij zich wel of niet aansluiten. Als bewoner onthulde Van Kampen bij de opening van de Molenhoeve een gedenksteen. Verder staan op de foto: Corn. Kloosterboer, Piet Groen, burg.C.K.Kroonenburg, Jb. de Vries, .C. Middelburg,Timmerman, mw. Volkers-Kuiper.

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 28