Bij het bereiken van het middernachtelijk uur achtte de voorzitter de tijd wel rijp om de vergadering te sluiten, maar niet om de regenwaterput en wat dies meer zij op non-actief te zetten. Enkele weken later vergaderde de raad opnieuw. Op tafel lag een uitvoerige brief, afkomstig van de Directeur van het waterleidingbe drijf. (vermoedelijk geschreven op uitnodiging van B. en W.) In de brief stond dat het de heren beslist bekend moest zijn dat de drinkwatervoor ziening m St Pancras veel te wensen overliet. Daarom had een aantal burgers uit St. Pancras zich gewend tot het Provmciaal Bestuur en waren anderen bij hem gekomen met de vraag of het dorp St. Pancras niet op het waterleidingnet kon worden aange sloten. Wel, dat was nu heel goed mogelijk. Op uitnodiging van het Provmciaal bestuur maakte het Waterleidingbedrijf momenteel plannen, waardoor ook de watervoorzie ning in St. Pancras mogelijk werd en werd het tijd voor de Raad om de vogel niet over het touw te laten gaan. Het was de bedoeling om vanuit het pompstation te Bergen twee aanvoerbuizen naar Oudkarspel te leggen. De eerste via Alkmaar - Oudoip - St. Pancras - Langedijk, de tweede via Schoorl - Schoorldam -Warmenhuizen De gemeenten die het eerst om waterleiding vroegen, kwamen het eerst aan beurt. De Provincie had de plannen bekeken en stond er volledig achter en had er geld voor beschikbaar gesteld. Zoveel, dat het de Raad niets behoefde te kosten, de waterlei dingbuis werd gratis aangelegd tot in het huis van de gebruiker. Het gmg alleen geld kosten, wanneer de Raad zou vragen ook alle afgelegen huizen aan te sluiten. Er waren op dat moment al heel wat plaatsen aangesloten en het waterleidingbedrijf had de ervaring opgedaan dat praktisch iedereen meedeed, zij het dat de een wat langer bedenktijd wilde hebben dan de ander. Het zou te betreuren zijn wanneer velen uit behoudzucht of onkunde zich niet zou den aansluiten. Het waterleidingbedrijf stelde zich niet ten doel om hier veel aan te verdienen, maar was evenmm van plan om er geld op toe te leggen. Dus wanneer er slechts weinigen meededen, betekende dit voor het bedrijf een niet rendabele exploi tatie en voor het Provmciaal Bestuur dat zijn doel: 'Iedere burger van Noord- Holland moet zo spoedig mogelijk goed drinkwater hebben' niet werd bereikt. 23

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 27