131 Ca. 1911 Een buurmeisje- vader Jacob Haye - Jacob jr. en Sijtse Pa was altijd al een zwijgzame man en dat is hij verder tot zijn dood gebleven. Toen we wisten dat hij niet lang meer te leven had, heb ik hem gevraagd of hij wilde weten of zijn broer nog leefde en dat wilde hij wel. Ik heb toen het tele foonnummer opgevraagd en kreeg mijn neef Wim aan de lijn. Het telefoonge sprek was erg warrig, maar ik begreep dat zijn ouders een paar jaar terug wa ren overleden. Op mijn vraag of hij het prettig vond dat ik hem een keer kwam opzoeken, was hij positief. Pa was toch wel teleurgesteld toen ik hem het nieuws vertelde. Nu hoorde ik ook, dat er maar één zoon was en dat deze niet helemaal 'goedwas. Hij vond het wel een goed idee dat ik hem een bezoekje zou brengen. Dat be zoekje vond pas plaats, nadat mijn moeder ook was overleden. Neef Wim. zoals ik hem daarna altijd ben blijven noemen, bleek schizo freen te zijn. Het huis was oud. de meubels nog vanuit de tijd dat zijn ouders net getrouwd wa ren en het aangrenzende winkeltje lag vol met foto 's. Duizenden foto 's om precies te zijn. In de achterkamer stonden honderden boeken, waarvan de meesten nog nooit gelezen waren. In de huiskamer was een wand vol met foto 's, van wat neef Wim vertelde, de kouwe kant van de familie was, de Buwalda 's dus. Mijn vader bezat letterlijk en figuurlijk niet meer dan één foto van zijn moeder en hooguit drie foto 's van zijn vader. Er waren albums vol met foto 's en ik keek mijn ogen uit. Ondanks dat de gesprekken moeizaam verliepen met neef Wim, ben ik contact met hem blijven houden.

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 135