Verder vervoerden de Van der Molens in St Pancras afgegraven zand Dit brachten ze naar deTwuyverweg. Bij de 'Broekerhoek', waar nu mevrouw Vroegop woont, was een steiger gemaakt en werd het zand in een schip overgeheveld, dat het daarna op de plek bracht, waar het nodig was. Gijs Schot vervoerde zand met kleine vrachtauto's. Van de Vinkenbaan afkomstige grond werd gebruikt voor de aanleg van het Broeker spoortje, zand van de Put voor de spoorlijn naar Hoom. Later trad zoon Jaap (geboortejaar: 1877) in zijn vaders voetsporen. In die tijd werd het 'jagen' van schuiten steeds mmder, omdat de schepen gebruik gin gen maken van stoommachine en benzinemotor. Aanvankelijk was dit een reden van zorg: hoe vullen we het ontstane gat op Jaap slaagde erm steeds meer werk als loonploeger te begaan en achteraf was hij blij met de omzetting. Die had gemaakt dat hij nu alleen overdag behoefde te werken. Twee van Jaaps zonen kwamen later m St. Pancras wonen: Cees, die hier veehouder werd en nu m de Nobelhof woont en Jo Vader Jaap had heel wat klanten in St. Pancras en vaak kreeg Jo de opdracht om voor hen te werken. Dat was begonnen toen een knecht, die vaak meer dronk dan goed voor hem was, op een morgen niet op het werk verscheen Aan een klant was toegezegd dat die dag zijn akker in de ten westen van de Vrooner- meer gelegen Kramersgroet zou worden geploegd. Aan die belofte moest worden vol daan en daarom werd de toen vijftienjarige Jo er alleen op af gestuurd om dit karwei te klaren. Achter de boet van Kees Duif, vlak bij het Daalmeerpad, laadde hij de paarden m een schuit, voer ermee naar de Kramersgroet en ploegde daar een akker om. Later bleek dat hij met de akker van de klant had geploegd, maar de er naast liggende van Tinus Kooy. Toen Jo trouwplannen kreeg, werd overwogen dat hij wellicht beter m St. Pancras kon gaan wonen, omdat ze inmiddels meer klanten in St Pancras hadden dan in Broek Vader Jaap had contacten met de Timmermannen van de meelmolen. Vaak gingen ze samen naar een verkop mg. 125

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 129