Albert Booi in de Beverkoog. 117 Omstreeks 1911 verlieten Albert Booi en zijn vrouw hun geboorteplaats Genemuiden en vestigden ze zich in St. Pancras. Albert had hier werk gevonden als boerenarbeider op een in De Butterhuizen staande boerderij, waarop na Maarten Kalis enkele telgen uit de familie Spaan de zaken regelden. Deze boerderij bezat een woninkje in de Bevercooch, in de buurt van het netbos net over de spoorlijn (Later woonde de familie Ten Wolde daar.) Nadat Booi jarenlang als knecht op deze boerderij had gewerkt, trad hij als wa termolenaar in dienst van het polderbestuur van de Bevercooch en gmg hij met zijn uit vier personen bestaand gezin wonen in de onmiddellijke nabijheid van de molen, (ze hadden twee kinderen nl. Jansen, die lange tijd aan het eind van de Stuimellaan woonde en Hermien, die trouwde met Jan Keizer.) De Bevercooch was een tamelijk grote polder Deze strekte zich uit vanaf het emde der tegenwoordige Dijkstalweg tot aan de Hoomse vaart en werd aan de ene zijde begrensd door de Oostwalsloot (achter Bo- venweg-Destréelaan-Achter-weg) en aan de andere kant door netbos. (De Beverkoog lag dus zowel ten noorden als ten zuiden van de spoorlijn St.Pancras-Heer Hugowaard. Het was m de tijd dat er nog geen 'vogeltjesbuurt' was.De huizen van Fazantenlaan, Meeuwenlaan, Sper wer, enz. moesten nog een hele tijd wachten alvorens dit gebied bouw rijp zou worden gemaakt. Dus de Plaatjes, Moerverweg, For- sythialaan waren er nog bij lange na met en geen mens die in de ver ste verte er aan dacht dat er ooit eens huizen zouden staan m de Oostwal. Foto: Omstreeks 1600 lagen hier de domeinen van de Nijenburgh, ca. 1950 was hel domein van Albert Booi.

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 121