SEPTEMBER 2 September. Het bestuur van het polderdistrict St. Pankras herkoos uit zijn midden tot hoofdingeland van den polder Geestmerambacht (Oosterdijk en Molengeersen) vanwege ons district de heer M. Kalis te Butterhuizen, onder deze gemeente. OKTOBER Per advertentie werd bekend gemaakt dat op woensdag 24 oktober in de herberg van Greeuw, 's avonds 6 uur op verzoek van Kis van der Woude m het openbaar zouden worden verkocht 10 percelen weiland, zeer geschikt om bouwland van te maken, genaamd het "HOOGE LAND' onder de gemeente Koedijk, groot 2 h a tot 31 dec in gebruik bij C Hansen 3 bouwterreinen aan de Benedenweg te St Pancras, groot 23,80 a. 1 bouwterrein aan de Benedenweg te Koedijk (Zuidemde) gelegen naast het huis van de verkoper. 17 oktober waren er in Zuid - Scharwoude 16 a 17 tyfiispatiënten. hi de herfst 1901 hadden de Engelse de boeren in Zuid - Afrika zo goed als onderwor pen. Door een oorlogsschip 'De Gelderland' te sturen, waarmee boerenleider Paul Krüger kon ontsnappen wist de Nederlandse Regermg - na geheim overleg met de Engelse - te voorkomen dat de oude man gevangen werd genomen. Alleen generaal De Wet bleef zich tegen de Engelsen verzetten en werd alom in Nederland bewonderd. Hieronder twee coupletten van een 'week' gedicht. Vrijdag. Ook oom Paul vlucht thans voor de overmacht beducht De Gelderland nam hem aan boord Een Hollandsch schip, 't is ongehoord Bromt Bobs, want nu ontsnapt zijn prooi De Wet nam weer eens een convooi. (Bobs - scheld (?)naam van een Engelse generaal.) 112

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 116