volgens het zeggen der bouwers, met Noord-oostenwind het sterkst voor den dag ko men. Komen deze insecten later, dan is de schade nooit zoo groot, doordat de planten dan verder heen zijn en den strijd langer kunnen volhouden. Den 16 is in eene vergadering van stemgerechtigde ingelanden herkozen tot lid van het bestuur over den polder Vroonermeer. de heer D Nol. alhier Tot leden van de commissie tot het nazien der rekeningen over 1900 werden gekozen C. Bos Wzn.te Oudorp en C. Bood en S. Duyf beiden te St. Pancras. JUNI 'De Alkmaarsche Tramweg Vereeniging' stelde pogingen in het werk een paardentram verbinding tussen Alkmaar en Oudkarspel tot stand te brengen De Langedijker dorpen, St. Pancras, Koedijk en Oudorp hadden geen bezwaar, zij het, dat één der Langedijker dorpen zich tegen een "tram op zondag" verklaarde. Op 1 juni ging de raad van Alkmaar met het plan accoord en ook antwoordden de Alkmaarders, net als de raden van de buitengemeenten, bevestigend op de vraag of er elektriciteit mocht worden gebruikt in plaats van 'paardentrekkracht' Wel moesten er dan palen van tenminste 6 meter boven de begane grond, langs de weg worden geplaatst Op 10 juni werd verteld, dat in Sint Pankras was besloten van juni tot september dage lijks om 16.30 een aardappelmarkt te houden. Voor leden van de Naaml. Landb en Handelsver. gold een veilplicht Het MARKTGELD voor leden bedroeg voor een partij van 0 tot 10 mandjes 2 ct en voor elk volgend tiental (of gedeelte daarvan) 1 ct. Niet leden moesten het dubbele betalen, Een met-lid, die minder dan 20 snees land had, betaalde hetzelfde tarief als een lid. Tot boekhouder van de veümg werd benoemd P. GROEN en tot afslager J. RUYS. 6 juni trouwden Comelis Booy St. Pancras en Elisabeth Blom Heer Hugowaard 17 juni. De Commissaris van de Konrng in Noord-Holland gaf aan verscheidene tuin ders uit Sint Pancras - Oudorp en Koedijk vergunning om tot 15 augustus op kraaien (als schadelijk wild) te schieten. In de laatste week van juni werden hier dagelijks ca. 800 mandjes met HV2 kg, nieuwe aardappelen via de veiling verkocht. Een mandje bracht gemiddeld 0,75 op 109

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 113