In de kaasfabriek te Oudorp wordt tegen 15,- per week en emolumenten een KAASMAKER gevraagd, die bekend is met de bereiding. In diensttreding per Mei a s. Brieven dienen franco voor 25 Maart gezonden te worden aan den heer C Bos Wz. burgemeester van Oudorp. In het Duitse Dusseldorf werden 12 vaatjes "zuivere Hollandsche natuurboter in beslag genomen. Bij onderzoek bleek de inhoud der vaatjes voor 30 tot 35 uit mar garine te bestaan APRIL Geregeld berichtte de courant over de heldhaftige strhd van de Zuid-Afrikaanse boeren tegen de op goud en diamant beluste Engelsen. Vanouds konden de Engelsen niet vaak bogen op de sympathie der Nederlanders, ook nu niet. Veel boeren waren van Neder landse afkomst en het bloed kruipt nu eenmaal waar het met kan gaan. In onze omgeving werd gecollecteerd voor de getroffen boerenbevolking en ook werd er een loterij gehouden voor gewonde boeren en de familie der gesneuvelde boeren. Jou- bert, een boer van Franse afkomst, werd bejubeld om zijn heldhaftig optreden en toen hij overleed, rouwde de hele boerenbevolkmg van Zuid-Afrika en veel Nederlanders met haar. En men vermaakte zich om het volgende bericht: Ergens m Engeland liet een dame haar Britse baby dopen onder de naam Joubert. Na de doopbediening vroeg de geestelijke waarom men het kind Joubert had genoemd. "Wel", was het antwoord, "omdat Joubert een groot Brits generaal was en we hopen dat onze Joubert in zijn voetsporen gaat treden." Toen mevrouw hoorde dat Joubert wel een voortreffelijk generaal was geweest maar dat hij inplaats van vóór de Engelsen, tegen hen had gestreden, stelde ze ogenblikkelijk pogmgen in het werk om de naam van het kind veranderd te krijgen Het lukte niet: Het is als Joubert gedoopt en Joubert blijft het! Op 29 april had men in de Langedijk nog ca. 25 000 stuks kool in voorraad. De pnjzen verminderden sterk, omdat er al veel nieuwe groente werd aangeboden ME 1 2 Mei. De laatste dagen zijn in Sint Pankras reeds honderdduizenden koolplanten uit de broeibakken op den akker overgeplant, doch ook duizenden zijn reeds vernield, niet door de ratten doch door groote zwermen aardvlooien, welke met warm weder, en. 108

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 112