en geeft hieraan de voorkeur, omdat restauratie volgens ons een tijdelijke oplossing is. Natuurlijk is restauratie goedkoper, zodat de gemeente minder subsidie kwijt is. Maar wij twijfelen aan de doeltreffendheid van deze oplos sing en hebben die ook nimmer aan de andere subsidiegevers voorgelegd. In ieder geval zal de gemeenteraad in dit jaar een besluit nemen, zodat we net niet het tienjarig jubileum van deze kwestie zullen vieren. Hoogtepunten in het jaar 1998 waren de druk bezochte lezing "Kunst en kitsch" in De Rank en vooral de tentoonstelling gewijd aan het jubileum van de Christelijke school, die vele bezoekers van heinde en ver trok. De Klin was vorig jaar onder meer gewijd aan ziekte en zeer in St. Pancras, de kerst- en nieuwjaarskaart toonde een uniek beeld: de molens de David en de Geestbloem, die maar heel kort bij elkaar in het dorp gestaan hebben. Na de ledenvergadering van 1998 heeft ons bestuurslid, de heer Siem Wog- num, een voordracht gehouden, afkomstig van de heer Bram Wagenaar en hij heeft een groot aantal dia's vertoond. Ook andere verenigingen, zoals de Tuinbouwvereniging en de Zonnebloem vragen ons vaak voor een diavoorstelling. Binnenkort is er een voorstelling in de Molenhoeve. In de afgelopen winter hebben we zelf een zeer druk bezochte diavoorstel ling in De Rank gehouden. Een van de doelstellingen van onze vereniging is het enthousiast maken van inwoners voor de geschiedenis van hun dorp. Daarom zijn we blij met de knipsels die mevrouw Geluk voor ons verzamelt en danken we iedereen die ons iets over de dorpsgeschiedenis doet toekomen. Kortelings kregen we van de familie Wagenaar-Volger enkele feestliederen door kinderen gezon gen bij heuglijke gebeurtenissen en van mevr. Visser-Kloosterboer gegevens uit de oorlog. De laatste tijd zijn veel leerlingen van scholen bezig met de geschiedenis van ons dorp en dat juichen we altijd toe. Daarom eindigen we met een bijzondere vermelding: De elfjarige ASTRID BOBELDIJK heeft ons haar werkstuk over de geschiedenis van St. Pancras geschonken. Het ziet er bijzonder mooi uit en dit zal een plaats krijgen in onze bibliotheek. Namens het bestuur van 'Oud Sint-Pancras' Arnold Troostwijk, secretaris. 4

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 8