JAARVERSLAG van de Ver. 'Oud St. Pancras' voorjaar 1998 tot voorjaar 1999. Onze vereniging kan terugzien op een jaar dat zowel goed als slecht te noemen is. Het goede is, dat het ledental nog nooit zo groot is geweest als nu. Vooral bij bijzondere gebeurtenissen als het uitkomen van een nieuwe Klin en een tentoonstelling, zoals die over 100 jaar Christelijk Onderwijs in St. Pancras, die door vele oud-dorpsgenoten bezocht is, melden zich veel nieuwe leden. Het slechte is dat wij in korte tijd tweemaal afscheid hebben moeten nemen van een bestuurslid. Vorig jaar overleed Piet Veldboer. Hij heeft zich tot het laatst toe ingezet voor "Oud Sint-Pancras". Hij was vooral een man van de praktijk. Hij knapte allerlei karweitjes op, was een enthousiaste assistent bij dia- en videovertoningen. In het begin van dit jaar overleed Jan Vonk. Ook hij was een verenigings man. Hij was eerst penningmeester van het dorpshuis, later van 'Oud Sint- Pancras'. Ook hij leefde tot het laatst toe mee met het wel en wee van onze vereniging. Piet en Jan, bedankt In 1998 is de beroepsprocedure bij de Raad van State tegen de plannen tot verbreding van de Dijkstalweg voortgezet. De schorsing van het besluit van de gemeente Langedijk hebben wij niet gekregen. Vorig jaar was een ver kiezingsjaar en het zag er tegen het einde van het jaar naar uit, dat het nieuw gevormde college van burgemeester en wethouders met een voor onze vereniging aanvaardbaar compromis zou komen en dat deze kwestie in 1999 tot het verleden zou gaan behoren. Op 8 februari 1999 zou de zitting van de Raad van State plaats vinden, maar wij hebben ons beroep ingetrok- Ken. De kwestie van de grafstenen van de heren Nobel en Ten Hoeve is nog steeds niet tot een oplossing gekomen. Het college van burgemeester en wethouders verschilt met ons bestuur van mening. Het wil de grafstenen restaureren en de Commissie Samenlevingszaken van de gemeenteraad deelt die mening. Ons bestuur vroeg subsidie voor vernieuwing van de stenen aan 3

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 7