Een bestuurslid van onze vereniging drong erop aan dat we aandacht zou den schenken aan de begrafenisvereniging Memento Mori. Memento Mori betekent: Denk er om, eens slaat ook jouw laatste uur Niet bepaald een prettige gedachte. Omdat we weten, dat deze vereniging op een gevoelvolle manier haar werk doet voor dorpsgenoten, die een geliefd familielid verloren, meenden we ook hierover iets te moeten vertellen. Bij het zoeken naar gegevens omtrent de oprichtingsgeschiedenis van "Memento Mori" bleek ons dat een andere vereniging, geheten Ziekenfonds 'Onderlinge Hulp', aan de wieg stond van de plaatselijke begrafenisvereniging. We vroegen veel mensen of zij weet hadden van "Onderlinge Hulp". Men kon ons niet helpen. We stuitten ook nog op een club, die luisterde naar de naam "Hulp in nood". In deze Klin wordt er iets over verteld. Zaken uit het verleden. Soms geheel vergeten. En dan klinkt de verzuchting: "Leefde die en die nog maar, die had het vast wel geweten Soms komen we, na vragen en zoeken, iets te weten. Soms lopen er lijnen naar het heden. Zoals de aula op de gemeentelijke be graafplaats, waarover het bestuur van Memento Mori zich momenteel zor gen maakt. Deze vereniging stelde en stelt zich ten doel rouwdragenden in een voor hen moeilijke tijd te helpen zonder enig winstbejag. Men is bang dat nu dit streven wordt bemoeilijkt. Voor de vereniging en voor ons dorp hopen we dat er een aanvaardbare oplossing wordt gevonden. April 1999 A.B 2 Vernieuwing. Goedmaar hou dut in je geheugen as 't geld kost hen ik 'r teugen. Sarei van Dokter

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 6