Het Verenigingslokaal aan de Vinkenlaan, vlak naast de Kroonenburghof, bood iets meer ruimte. Eerder maakten daar een kleuter- en een lagere school gebruik van, maar die hadden een definitief onderkomen gekregen Toen de jeugd het gebouwtje had verlaten meldden zich twee gegadigden bij het Gemeentebestuur De bejaardensoos en de bibliotheek. In goed overleg werd besloten dat 'de oudjes' er enkele middagen mochten biljarten en kaarten en dat de bibliotheek er 's avonds gebruik van zou ma ken. Van 1974 tot 1979 was de bieb daar gevestigd. Toen groeide men ook uit dit gebouw. Eind 1979 kwam het noodgebouw van de Katholieke kleuterschool, dat naast de R K. kerk De Ark stond, vrij. Door ruimtegebrek gedwongen, maar met leedwezen in het hart, want in de Vinkenlaan had men veel vriendschap en gezelligheid ondervonden van de goede buren: de bewoners en tevens lezers van het Kroonenburghof, verhuisde de bibliotheek begin 1980 naar de vroegere St. Pancratiusschool. Voor het eerst beschikte de bibliotheek over een eigen gebouw. Dit bood ook de gelegenheid om de boeken voor de volwassenen en voor de jeugd te scheiden Wel was hier een tijdlang een vreemde situatie: Op vrijdagmiddag en -avond was de bibliotheek open en stond tegelijkertijd bij de ingang van het ge bouw de bibliobus van de Provinciale Bibliotheekcentrale. Maar men zag verder vooruit Met de gemeente was een bibliotheekplan opgemaakt. Hierin werd gespro ken over een verdere uitbreiding van het boekenbezit. Ook werd in dit plan de wenselijkheid geuit om tijdschriften in de collectie op te nemen. Deze laatste moesten niet worden uitgeleend, maar er moest gelegenheid zijn om ze binnen het gebouw in te zien en te lezen. En om dit te kunnen verwe zenlijken moest er in het gebouw een zekere 'leesruimte' aanwezig zijn En er waren nog meer zaken, waarvoor ruimte nodig was. De voormalige kleuterschool kon aan die vraag niet voldoen. 46

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 50