Af en toe wordt er in de notulen een zin aan de boeken gewijd: Twee we ken zag de vergadering zich genoodzaakt "om een schrijven te richten aan het bestuur der Ned. Herv. Kerk om te trachten de gehete bibliotheek in ons bezit te krijgen Een paar maanden later werd de 'boekenkwestie' opnieuw besproken De kerkeraad had op de eerste brief niet gereageerd en dus gingen de jongelin gen vragen om een reactie en probeerden ze zo "om alsnog de rest van de boeken in ons bezit te verkrijgen Uit het bovenstaande zou de conclusie kunnen worden getrokken dat de C.J.V. met een gedeeltelijk gevulde boekenkast elders tijdelijk onderdak heeft gevonden Lang zal dit echter niet hebben geduurd Vast staat dat men reeds toen een aantal boeken bezat. Af en toe werd in de notulen een zin aan de boeken gewijd: - er werd geld uitgetrokken voor onderhoud van de boeken - de secretaris kocht een boek voor 0,30 en besloten werd dit in de biblio theek te plaatsen - een vroeger lid had nog een boek in zijn bezit en dat wilde men terug heb ben In 1903 werden catalogi aangevraagd bij Callenbach, Wever en Worm Ook werd dat jaar werd besloten om voor 10,- nieuwe boeken te kopen en na enig beraad werden voor dit bedrag zes boeken aangeschaft Een maand later, in de herfst van 1903 werd met 10 tegen 2 stemmen be sloten om de boeken uit te lenen voor 2 cent per nummer te beginnen met 19 november van 6 tot 6'A uur. Toen werd dus begonnen met de uitleenbibliotheek en hierin zal zeker ook ontspanningslectuur aanwezig zijn geweest In 1920 werd een geschreven catalogus aangelegd. Natuurlijk moeten er eerder ook gegevens zijn vastgelegd. Helaas werden die niet bewaard. 36

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 40