men gelden 5,75 rente te berekenen. Dit voorstel hield renteverhoging in, hetgeen toen door de leden vanwege de crisistijd zwaar werd bestreden. In 1935 werd Ten Hoeve ziek Eerst deed zijn pleegdochter - Ten Hoeve was kinderloos - Daisy Ellen Laurie de administratie. Toen bleek dat de ziekte ernstiger was dan aanvankelijk werd aangenomen, werd Frans Spaan, op dat moment lid van de Raad van Toezicht, gevraagd dit waar te nemen. Ten Hoeve schreef hem In augustus 1935 overleed Ten Hoeve en volgde Frans Spaan hem als kas sier op. Midden in de crisistijd een veehouder, die kassier van een bank werd. Het kon toen nog. Zijn schoolse kennis had hij tijdens zijn lagere schooltijd opgedaan bij de pas overleden onderwijzer Ten Hoeve. Maar Spaan had een bijzondere aanleg en veel liefde voor administratief werk. Vandaar dat deze, toen hem werd gevraagd dit op zich te nemen, niet lang aarzelde: hij kreeg de kans van zijn hobby een neven-beroep te maken (Daarvoor was hij reeds admi nistrateur van de Hervormde kerk. Hij woonde op een boerderij aan de Westerweg in de Butterhuizen (zie de foto op blz. 20) en ging kantoor houden op Bovenweg 19. Eerst was de zijka mer zijn spreekkamer en werd de keuken tot wachtkamer gebombardeerd. Later, toen hij ook op dit adres ging wonen, liet hij het huis iets verbouwen en kwam in de zuidelijke zijgevel een ingang waardoor zowel de wacht- als de spreekkamer kon worden bereikt. Aanvankelijk hield hij alleen op dinsdagavond spreekuur Toen, na de oor log '40 - '45 de werkzaamheden zich steeds meer uitbreidden, kwam er een tweede avond bij en werd ook op een middag zitting gehouden. Ik heb slechts alleen bronchitis - maar over beide longen - en het is van onvriendelijke aard met een gevaar van complicaties - de uiterste voor zichtigheid is geboden - ik moet een ziekteverlof van 4 maanden aanvragen en mag me absoluut nergens meer mee bemoeien. Zie maar dat je het redt met D. (aisy) Kleine inlichtingen kan ik je altijd wel geven. 25

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 29