gemaakt, zou men ook in 1801 de handel uit Schermerhorn in Alkmaar moeten ontberen. Moet Alkmaar nog meer schade hebben van de invasie 9 Ook De Rijp had er over geklaagd bij het Departementaal Bestuur, want Schermerhorn was alleen per vlot bereikbaar. En dat was levensgevaarlijk. En met een paard en wagen was het helemaal ondoenlijk om daar te komen. Reeds in 1800 had het Departementaal Bestuur Schermerhorn gemaand de brug te herstellen. Toen antwoordde Schermerhorn dat de brug op last van Daandels was vernield en dat men door toedoen van Daandels een schrifte lijke verklaring had gekregen dat de brug was afgebroken tot dekking van de Bataafse troepen. Schermerhorn was niet bij machte om een nieuwe brug te betalen en de burgers van Schermerhorn hadden er weinig belang bij dat die brug werd hersteld. In feite was er slechts één Schermerhorner die er schade door leed, en dat was de herbergier In 1801, toen hen het mes Schermerhorn als het ware op de keel werd ge zet, gingen de burgers Arnoldus en Marcel in eigen persoon naar het De partementaal bestuur om het van de armoede van Schermerhorn te overtui gen en erop te wijzen dat in deze de "vernieler de schade behoorde te beta len" en dit wilde Schermerhorn per request aan de le Kamer melden. Het eind van het lied was dat in mei 1801 het Departementaal Bestuur pu bliek de bouw van brug over ringsloot bij Schermerhorn ging aanbesteden en hiervoor een bestek met voorwaarden had gemaakt.. Zuinig. 'n Stik stoet, óf mee keis, óf mee butter. Da's gewoon. Niet boiegaar want zuivel op zuivel dat is voor de duivel, m'n joon. (toen moest de omgeving Alkmaars problemen reeds oplossen) Sarei van dokter. 171

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 175