werd begin 1898 de oprichtingsvergadering van de schoolvereniging gehou den. Later werd deze Andries Oudes de eerste voorzitter van de school. Andries Oudes jr. was gedurende enkele jaren leerling van de mee door zijn grootvader opgerichte school Maar hij voelde zich daar niet erg op zijn gemak. Hij vond zijn klasgenoten veel te druk en was blij toen zijn ouders naar Krabbendam verhuisden. Op die school voelde hij zich helemaal thuis. Bij het bekijken van een foto, waarop het rond de piano geschaarde gezin van meester Bakker stond, vertelden Hinke Groen en Jopie(?) Kliffen dat zij vroeger de speelkameraadjes van de Bakkertjes waren. Toen meester Bakker een benoeming naar Arnhem aannam keken Anneke, Margreet en Henk maar wat sip: ze hadden helemaal geen zin om St. Pancras te verruilen voor een onbekende stad. Tot de familie Bakker behoorde ook een peuter, die luisterde naar de naam Hans. Toen moeder Jannetje Groen- van der Werff in verwachting was maakte zoon Wim dit wereldkundig op de volgende wijze: "Wij krijgen binnenkort ook een Hans." Toen er inderdaad een jongetje werd geboren, besloten vader en moeder Groen om de profetie van Wim volledig in ver vulling te laten gaan en noemden ze de nieuwe baby Hans. Op het moment dat Mare Stam zichtbaar werd op de video en het bio scoop publiek hem op een wat slungelachtige wijze door de klas zagen stappen en hij hen van het scherm vervolgens nog eens vriendelijk toelachte, ontlokte dit aan iemand uit het publiek de opmerking: Als hij kon spreken zou hij zeggen: "Jongens zulle we nou eens effe lekker gaan kloote Joep Huibers vertelde dat hij nog altijd een scheef staand oor had, hetgeen hij had opgelopen na een bestraffing en dit had hij beschreven in zijn dag boek. Hij had overwogen het bewuste dagboekgedeelte te vergroten om het bij de tentoonstelling te voegen met het onderschrift: Zo ging het vroe ger op Het Baken. Bij nader inzien en bedenkend dat hij hiervan later toch wel profijt had gehad omdat hij beter was bestand geworden tegen de harde 9 (Herkenbaar voor mij als onderwijzerszoon. Ook mijn grote angst was vroeger steeds dat mijn vader van standplaats zou veranderen. Gelukkig was hij net zo verknocht aan mijn geboortedorp als ik later aan dat van mijn kinderen.)

De Klin - Sint Pancras | 1999 | | pagina 13