De bank in Oudorp groeide Een eigen onderkomen werd noodzakelijk. Eerst werd verhuisd naar een houten kantoor naast Arie Zuurbier. Later werd een nieuw bankgebouw gezet. Dit was net voor of net na de fusie met St .Pancras. In 1978 vond Jan dat het genoeg was geweest en een ander aan de beurt was om de kar te trekken Momenteel woont hij met zijn Anna in de Hof van Luxemburg, (Huiswaard) waar ze zich als tachtigers prima op hun plaats gevoelen. Rob Groen, Twuyverweg 23, vertelde dat hij bezig was met een kleine ver bouwing en toen stuitte op een put in de onmiddellijke nabijheid van zijn wo ning. De put was droog en op de bodem stonden de resten van enkele oude aardappelkisten Dit vroeg om nadere uitleg Mevrouw de Vet-Vis werd gevraagd en zij vertelde dat hier vroeger een originele regenbak is geweest. Toen deze overbodig werd, was het boven stuk er afgesloopt en de put werd droog gemaakt. Later, toen het 'huissie boven de sloot' had afgedaan, werd de put met een flink deksel afgedicht en had men er bovenop een huisje getimmerd, waarin een emmer voor de behoeften werd geplaatst In de oorlog, bij razzia's, werd de emmer vlug even aan de kant gezet, het deksel opgetild en kropen Meindert de Vet en ook wel personen uit de buurt, bijv Klaas Keizer (wiens vader Jaap af en toe zijn zwager Piet Groen hielp in het verzetswerk) en de bij de buren ondergedoken en uit Den Helder afkom stige Dik Pot, in de put. Vervolgens werd het deksel er op geschoven en het huisje weer gereed voor gebruik gemaakt. Een pracht van een schuilplaats Ruim 25 jaar geleden werd het Geestmerambacht verkaveld. Was de eerste opzet van deze verkaveling een betere bedrijfsvoering voor de land- en tuinbouw, tegelijk werden door dit ingrijpen van de mens meer ver anderingen op gang gebracht waarvan de verstedelijking wel een van de meest opvallende is. Jaap Koedijk maakte ons opmerkzaam op een veel kleinere verandering 17

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 21