Net voordat de inhoud van deze Klin naar de drukker werd gebracht bereikte ons het bericht dat Jaap Meyles was overleden. Toen onze vereniging werd opgericht, nam Jaap het secretariaat op zich. Niet in de trant van: "Dat varkentje zal ik wel eens even wassen", maar meer als: "Ik voel me daartoe eigenlijk niet in staat, maar als jullie mijn gebreken voor lief willen nemen, dan wil ik het wel eens proberen." Dat tekende meteen de persoon Jaap: Bescheiden maar niet zo erg, dat hij zijn diensten aan de gemeenschap niet durfde aan te bieden, daarvoor was hij te vriendelijk.. Oud Sint - Pancras had aan Jaap een heel goede secretaris en bestuurslid, was toen en is nu nog onze mening. Toen hij ons een jaar of zes later vertel de: "Mensen, jullie moeten omzien naar een andere secretaris, ik moet het iets rustiger aan gaan doen", speet dat ons allen heel erg. Slechts aan een enkeling vertrouwde hij toe dat ook zijn gezondheid debet was aan zijn be danken. In het afgelopen jaar ontvielen ons nog enkele leden, wier namen meerdere malen in de Klin voorkwamen Allereerst noemen we Gert Tol Ook hij maakte de oprichting van onze vere niging mee. Niet als bestuurslid, meer als adviserend lid. Wilden we iets we ten voor de Klin, we konden bij hem terecht voor gegevens. In de meeste Klins, ook in deze Klin staan van hem afkomstige opmerkingen, gezegden en foto's. De naam Wil Schot - van Schoorl, die dit jaar op 98-jarige leeftijd heenging, is meerdere malen in een Klin (ook nog in deze) genoemd Ze had op haar hoge leeftijd nog een prima geheugen en was ons steeds graag van dienst. Tenslotte noem ik nog de naam Klaas Smit, die ook bouwstenen leverde voor deze Klin. "In memoriam" vond ik een te zwaar woord voor De Klin. Dankbaar leek me gepaster, maar daarbij wil ik wel opmerken dat het gemis voor hun naaste familieleden erg groot is en laten we dat laatste beslist niet vergeten. AB 166 Dankbaar.

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 170