10 Vorig jaar werd in De Klin in een ingezonden brief de Wil van God met nauwkeurigheid tot in kleinigheden beschreven. Iemand vertelt dat hij met een vrachtauto een helling opreed. Op zeker moment raakte een plastic pijpje los, kwamen daardoor de motor en de remmen buiten werking en be gon de vrachtauto achteruit te rijden. Tegen een boom kwam hij tot stil stand. De gelukkige bestuurder getuigt daarover: "Ik zie dit zo: God heeft die boom daar ca. 15 jaar eerder geplant, want Hij wist dat dit zou gebeuren. Ik geloof zelfs dat God zorgde dat het plastic pijpje losliet op dat moment, want het is later nooit meer losgegaan. Dit zou wel een groot wonder mogen worden genoemd, temeer omdat 15 jaar tevoren de betrokkene ook nog in een ander werelddeel woonde. Men kan zelfs nog verder gaan; God had het vogeltje, dat het zaadje voor de boom daar neerlegde, al juist drie jaar daarvoor doen geboren worden. Maar dat zaadje kwam weer van een andere boom, die al twintig jaar voor de geboorte van de betrokkene was geplant, met een zaadje dat - enz. Was het misschien niet godslasterlijk, om deze mogelijkheden niet te vermelden Maar goed, God had hem speciaal op het oog. Minder gelukkig was zijn schoonvader. Deze brave man was tijdens de be zetting door de Duitsers opgepakt. Omdat hij, zoals ook zijn schoonzoon, uit naastenliefde en saamhorigheid dapper hulp had geboden aan Joden. Deze zeer gelovige huisvader kwam verschrikkelijk om in een Duits concentratie kamp. God had hèm geen uitweg geboden. Dat komt vaker voor. Een dokter werd bij een pas gebeurd ongeluk geroepen. Hij moest daar vol komen onverwacht zijn eigen kind aan stukken tussen de spoorrails vinden en kon aan diens stervend vriendje geen hulp meer bieden. Voor deze kinde ren en voor hun ouders was God niet zo voorzienig geweest. Wie zou de wegen van God kunnen doorgronden Zijn zij niet ondoorgron delijk verklaard Zouden zij zelfs zo onbegrijpelijk zijn, dat zij voor mensen geen uitweg bieden Hoe kan men veronderstellen dat God zich zo goeder tieren zou bezighouden met zijn eigen persoontje, als zo dichtbij voorbeel den worden gegeven van zijn volslagen onbezorgdheid IJdelheid der ijdelheden, het is alles ijdelheid. (het is geen anonieme zaak; de namen zijn bij de redactie bekend)

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 14