6 maart T e St Pankras is woensdagnacht een felle brand uitgebroken bij den heer R. De bewoners werden nog gelukkig bijtijds gered, doch het huis is tot den grond toe afgebrand. De oorzaak is niet bekend. 13 maart. Langedijk. Gedurende de laatste dagen zijn de prijzen der pro ducten alhier merkelijk gestegen. Voor roode kool werd reeds f 9,-, voor deensche witte kool f 10,-, voor veldgele f 10,- besteed, terwijl goede uien f 3,75 per mud gelden. Een bouwer verkocht zijn geheele voorraad kool, groot en klein door elkaar, tezamen 20.000 stuks voor f 7,25 per 100. Als men nagaat dat van eene partij van 40,000 kolen in den winter niet minder dan 11.000 KG moest worden uitgeschoten, d.i. weggooien of bijna voor niets verkoopen, dan is eene hooge prijs voor de bouwers eene behoefte. 23 maart nam de krant een brief op van mevr. Dreyfus, gericht aan de Franse minister Lebon. Ze vertelde daarin dat haar man steeds had geadviseerd dat ze niet naar hem moest toekomen, maar in Frankrijk moest blijven om te trachten de gerechtelijke dwaling, waarvan hij het slachtoffer was geworden, op te lossen. In weerwil van deze raad had ze toch enkele malen gevraagd om haar man op Duivelseiland te mogen bezoeken. Haar verzoeken waren echter steeds afgewezen. Nu haar man ziek was geworden, smeekte ze opnieuw om verlof hem te mogen opzoeken. "Dit verzoek, dat uw voorgangers mij niet hebben toegestaan, weigert de wet niet aan vrouwen van werkelijke misdadigers: Ik doe een beroep op de wet, ik doe een beroep op uw medelijdenMinister Lebon weigerde aan het verzoek te voldoen om dezelfde redenen als zijn voorgangers. 23 maart. De kool werd steeds duurder: Rode kool 16,- per 100, gele van 8,- tot 14,-, veldgele 15,- en de uien waren 4,- per mud. Van het station te Heerhugowaard alleen al werden in de laatste week 58 waggons groente verzonden hetgeen een bewijs was van een levendige han del.. Scholen met denBijbel. Het getal der scholen met den bijbel bedroeg op 1 Januari609 met 96.139 leerlingen. 113

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 117