komst kon goed worden genoemd De heer Hazeloop had toegezegd zich persoonlijk gedurende de zomer op de hoogte te stellen van de akkerbouw in de Langdijk en omgeving en in het volgende winterseizoen mededeling te doen van zijn bevindingen. Men twijfelde er niet aan dat dan de belangstelling nog groter zou zijn 11 februari. De Ambachtsschool te Alkmaar stelde de aanmelding van nieu we leerlingen open Alleen jongens van tenminste 12 jaar oud konden wor den toegelaten tot de nieuwe cursus, die op 1 april zou beginnen. Ze moesten met vrucht de lagere school hebben doorlopen Voor kinderen van onvermogende ouders was het onderwijs kosteloos. Voor niet- onvermogende ouders varieerde het schoolgeld, -vermoedelijk naar gelang van hun inkomen- en werd dit 6,- of een veelvoud van 6,- maar niet hoger dan 6 x 6,-. Leermiddelen en gereedschap waren kosteloos te gebruiken Ook de Alkmaarsche Huishoud- en Industrieschool stelde de aangifte van nieuwe leerlingen open Daar begon de nieuwe cursus op 1 mei Het school geld bedroeg 25,-. De leermiddelen waren gratis. Op deze laatste school werd ook een Cursus voor dienstboden en getrouwde vrouwen gegeven in hand- en machine naaien, knippen en verstellen. Gedurende 6 maanden iedere week op twee avonden van 20 tot 22 uur. Het kostte 5 cent per avond. 20 februari VASTENAVOND Elke streek, waar katholieken wonen, heeft hare eigenaardige manier om "Vastenavond" te vieren. De Langedijker katholieken b.v. in zoover het jongelieden betreft, leggen elke week eenig geld op zijde om dat in de maand Februari tegen de vasten in gezelschap en met medewerking van een vrouwelijke uitverkorene in een der herbergen te Langedijk te verteren. Dit jaar telde de Langedijker club meer dan 50 paren, die de vorige week 'de verteringspotonder veel vroolijkheid in een der herbergen van Zuidschar- woude opmaakten. Degelijke vastenavondclubs telt het platteland boven het IJ in Noordholland zeer weinig. Vastenavond wordt bij onze katholieken meest in den huiselij- ken kring gevierd. 110

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 114