5 Een verzoek met gelijke strekking richtten we aan de gemeente Langedijk, die plannen heeft een grote verkeersweg makenwaardoor de Dijkstal en het Otter plaatje grotendeels verloren gaan. De Dijkstal is een van de oudste waterkeringen in ons gebied en herinnert aan de strijd tegen het water in vroeger eeuwen. Het Otterplaatje is een hoger gelegen stukje land aan de Twuyverweg. Zoals uit de naam valt op te maken was dit in de tijd dat het hier nog een merenge bied was, een plekje waar otters gelegenheid hadden zich in de zon te koesteren. We vroegen deze beide gebiedjes niet aan te tasten omdat, nu de Vroonermeer dreigt te verdwijnen, dit nog enkele van de weinig tastbare overblijfselen uit vroeger tijden zijn, die een beeld schetsen van de toestand, toen nog niet alles was ingepolderd Beide gebieden komen voor op één van de oudste kaarten van dit gebied (gemaakt omstreeks 1530) en vermoed wordt dat de Dijkstal als waterkering ouder dan Oosterdijk is. Beide gebieden liggen in of grenzen aan de zgn. groene loper, een gebied waar mee de HAL gemeenten grootse ecologische, historische en culturele plannen hebben. Indien ze in hun oorspronkelijke vorm kunnen worden ingepast, zoals momenteel met de Dijkstal gebeurt, een smal weggetje ter ontsluiting van aan liggende percelen, heeft dit verre onze voorkeur. Indien de gebieden drastisch worden aangetast, overwegen we namens de vereniging een bezwaarschrift in te dienen Geregeld ontvangt onze vereniging schenkingen, als foto's en andere papieren. Graag vermelden we enkele van onze laatste aanwinsten. Dokter Neve schonk ons een arreslee, waaraan een geschiedenis is verbonden. Die werd ons als volgt verteld: Tijdens het rondbrengen van medicijnen kwam Kees Bobeldijk bij molenaar Timmerman. Daar zag hij boven in het zgn. 'kruis' van de boerderij een arreslee staan. Dit ontlokte hem de opmerking: "Staat dat ding daar niet wat gevaarlijk Het antwoord van Timmerman was: "Ja, dat denk ik ook wel eens. Wanneer jij kans ziet dat geval naar beneden te krijgen, mag je het houden ook." Dit was tegen geen dovemans oren gezegd. Enkele weken later verscheen Kees met een vriend en touwen bij Timmerman en takel den ze de slee naar beneden. Vervolgens deed zich het probleem voor: hoe krij gen we 't ding buiten

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 9