94 Eigenaar werd de Rabo-bank en omdat deze bank op Bovenweg 30 te weinig ruimte had, ging deze 'Het wapen van Vrone' slopen en er vervolgens een nieuw bankgebouw neerzetten. Naast het verlies van een café werd het dorp toen een vergadergelegenheid en toneelzaal armer. Een aantal dames, zoals mevr. Hoekstra, mevr. J Vonk, mevr. Annie Broersen en mevr, Zonneveld-Benard besloten de ontstane leegte op te vullen. Dit deden ze letterlijk door een ander, niet meer gebruikt gebouw te vullen. De noodschool tegenover café 'Rust wat', eerder het domein van meester Scheer en de zijnen, was leeg komen te staan doordat de kinderen een definitief onder komen kregen in een nieuw schoolgebouw aan de Sperwer. het besluit om deze school te bouwen was één van de laatste beslissingen van de zelfstandige gemeente Koedijk). Figuurlijk werd dit gedaan door het opvullen van een aantal hiaten op vereni- gingsgebied De door bovengenoemde dames opgerichte vrijwilligersorganisa tie De Instuif trachtte zoveel mogelijk gaten op te vullen door het organiseren van educatieve en ontspanningsactiviteiten, zoals een kindercrèche, handenar- beidclubs, klaverjassen, teken- en schilder cursussen, Engelse les, spelletjes middagen, enz enz Zowel uit het grote aantal deelnemers als uit de animo, waarmee men deelnam aan de geboden activiteiten, viel af te lezen dat hier inderdaad een gat in de markt had gezeten Na enkele jaren werd het terrein van de noodschool bestemd voor woningbouw: de bejaardenwoningen van de Mezenhof. De Instuif moest toen uitwijken naar een aantal noodadressen, zoals de brandweerkazerne aan de Bovenweg, de ijs baankantine, lokaal chr. school e.d. Tegelijkertijd was de gemeente bezig een vast onderkomen te scheppen voor de Instuif-activiteiten. De raad had financiële hulpbronnen weten te vinden, die verband hielden met de hier toen plaats vindende ruilverkaveling. Na de nodige vergaderingen, strubbelingen, maar ook volharding, wist men met vereende krachten het dorpshuis De Geist van de grond te tillen. Slechts enkele maanden had de Instuif van de noodlokaliliteiten gebruik behoeven te maken. Met de ijsclub was de afspraak gemaakt dat indien er geschaatst kon worden op de baan, de activiteiten van de Instuif tijdelijk zouden stoppen In het weekeind, waarin het dorpshuis werd geopend, nl op 11 febr, 1978, kon die winter voor het eerst worden geschaatst

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 98