90 Grote klanten van hem waren de bibliotheken van Universiteiten en die van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen Iedere maand kon hij daar een vracht boeken ophalen Deze instellingen ontvangen werken uit verschillende landen Vaak als pocket- uitgaves. Die werden dan uit elkaar gehaald en vervolgens stevig gebonden in een leren of kunstleren band Hij had in zijn werkplaats heel wat oude gereedschappen, die hij geregeld gebruikte, zoals: een 'filé' een 150 jaar oud instrumentje, waarmee hij lijnen in leer trok, oude stempels, waarmee op oude bijbels of andere oude boeken een figuur kon worden opgebouwd, een speciaal lijmpotje uit vroeger tijd, hij gebruikte het geregeld Kortom, talloze gereedschappen die eeuwenlang in de boekbinderij, (een beroep dat vroeger eveneens door monniken werd uitgeoefend), nog in de vroegere kloosters werden gebruikt en waarvan sommigen inmiddels van een nieuw handvat waren voorzien, omdat het oude was versleten Geen wonder dat zo'n vakman, die het beroep eerder van een grote vakmensen, (één er van was de bekende Titsing) had geleerd, niet onopgemerkt bleef Hij ervoer het als een speciale eer dat hij, toen hij 50 jaar oud was, werd gevraagd om les te gaan geven aan de Rietveld akademie, een school waar toekomstige leermeesters in de grafische vakken werden opgeleid KLAAS van der MOLEN, betaalmeester(nu Destréelaan 123 K Kuit). Naast Barten woonde L.G.C.-betaalmeester Klaas van der Molen Hij was getrouwd met Trijntje Kooy. In die tijd hadden de banken nog weinig bemoeienis met het betalingsverkeer. Tuinders, die hun produkten via de veiling verkochten, kregen enkele dagen later de opbrengst hiervan door hem thuis bezorgd Betaalmeester Van der Molen liep dus geregeld met veel geld op zak (in zijn geval 'in de tas') Gedurende jaren en jaren vervulde hij deze betrekking en nimmer werd een poging gedaan om hem op wat voor manier dan ook, van het geld te beroven.

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 94