4 We meenden dat wanneer er in dezen iets gedaan wordt, dit geen lapmiddel maar iets goeds moet zijn, dus stelden we als doel vernieuwing van de grafzer ken. De Rabo-bank stelde zich garant voor 2850,— het bestuur van de Chr school voor 1000,- en als Oud St. Pancras meenden we namens onze leden, (er wordt voor dit soort zaken een gedeelte van de contributie gereserveerd) 3000,beschikbaar te kunnen stellen. Dit resultaat hebben we vervolgens meegedeeld aan het gemeentebestuur met de vraag om voor dit doel 3000,— subsidie te verlenen (begin januari '97 ging deze aanvraag de deur uit). Wachten is nu op de reactie van de gemeente. Onze vereniging kreeg dit jaar de beschikking over een computer met printer en scanner. Hiervoor kregen we van het Anjerfonds 2500,— subsidie en van het Kossen-Leyenfonds (dat niet wilde bijdragen in de eerder genoemde grafmonu menten) 1000,—. We kregen het verzoek van de Stichting Coördinatie Onderzoek Oud Geest- merambacht, (C.O.O.G.)die zich o m bezig houdt met het onderzoek naar de veldnamen, officieel deel te nemen aan dit project. Omdat enkele van onze le den hieraan meewerken en het werkgebied van C.O.O.G. ook St Pancras om vat, werd besloten aan dit verzoek te voldoen. Dit betekent dat we het werk van C.O.O.G. financieel en anderszins steunen Inmiddels is de eerste publicatie van C.O.O.G. verschenen, een Veldnamenboek van Koedijk In het kader van de HAL wilde de gemeente Heerhugowaard de zgn druiplan- den vergraven De druiplanden vormen een hoger gelegen gebied in de Heerhu gowaard Toen de Heerhugowaard nog niet ingepolderd was, behoorde het ge bied vanwege zijn hogere ligging niet tot het meer maar tot de aan dit water grenzende gemeente St Pancras Dit laatste bleef zo tot 1973, toen werden 'de druiplanden' tijdens een gemeentelijke herindeling bij de Heerhugowaard ge voegd (het gebied waar de boerderijen van Maarten en Frans Spaan stonden). We hebben de gemeente H.H. Waard gevraagd dit gebied intact te laten vanwe ge zijn historische waarde en in zijn geheel in te passen in de HAL-plannen, iets waaraan deze gemeente gehoor gaf

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 8