85 Wim Keizer had aan de Achterweg een groentehandel van 1927 tot 1937. Piet Keizer, de vader van Wim, was eerder achter dit huis een tuindersbedrijfje begonnen Toen Wim ca. 14 jaar oud was begon hij met paard en wagen in Alkmaar en omgeving te venten. Zijn handel bestond uit aardappelen, groente en fruit. De door vader Piet verbouwde produkten vormden een stevig onderdeel van zijn assortiment. De ket werd in de achter het huis staande kapberg gestald. Vader Piet was geboren en getogen in St. Pancras Aanvankelijk woonde het gezin aan de Benedenweg - begin Hoek aan de noordkant van het winkelhuis van Arie Ruys. Toen zijn dochtertje, dat we nu kennen als mevr. Kliffen-Keizer 2 jaar oud was,( in 1918), verhuisde het gezin naar de Achterweg Daar huurden ze een huis van de gemeente Politie Barten haalde de huur op In de tijd dat de familie Keizer daar woonde, liet de gemeente dit huis verbouwen. (Later woonden hier o a J. Vonk en K Bosschieter) KLAAS BARTEN, boekbinder, letterzetter, boekhandelaar. (nu Destréelaan 127) Klaas werd omstreeks 1890 te Oudkarspel in een tuindersgezin geboren. (Later was zijn vader politie-agent in St Pancras) Nadat hij de lagere school had verlaten, ging hij eerst als leerjongen en later als boekbinder werken bij o.a. uitgeverij Kluitman te Alkmaar en de fa. Van der Bom te Amsterdam In 1917 emigreerde hij, tegelijk met een broer van hem, naar de Canadese provincie Ontario Later verhuisde hij naar de Verenigde Staten en woonde hij in New York. Ook daar werkte hij in de boekbinderij, o.m. bij de Wilson Company. De Amerikanen stelden zijn werk bijzonder op prijs, de door hem ingebonden boeken, voorzien van 'goud op snee' letters en versiering, waren erg gewild. Aan werk had hij dan ook geen gebrek. Grote bedrijven wisten hem te vinden om hun jaaroverzichten door hem te laten inbinden. (De oom van vader Piet. Jaap Keizer, was handelaar en woonde in het huis van Jack en Sita Wagenaar De vader van Piet, Wim Keizer, woonde aan de Boveuweg in het huis van Oudes. Hij dronk veel: "door zijn keel verdwenen kapitalen". Deze Wim was getrouwd met ene Wogum, een dochter van Cornelis Wognum. (zie KLIN 9 - blz. 68-69) J bindwerk van Klaas nart en

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 89