Een hoge luchtvochtigheid, veel warmte tijdens het ontkiemen en erwtjes van zeer goede kwaliteit bacterievrij) zijn vereisten voor goede resultaten. Taugé is een vitaminerijke groente. Zoals bij meer kiemgroenten verdwijnen de nitraten tijdens het kiemen uit het gewas en worden deze dus niet omgezet in het giftige nitriet. Later experimenteerde Van der Plas met waterkers. Dit gewas vraagt veel ruimte en hiervoor gebruikten ze per dag ca. 100 m3 water, hetgeen uit de Oostwalsloot werd gehaald (soms nog gezuiverd) Enkele jaren geleden nam zoon Theo het bedrijf over. Er werken 10 - 15 man, met eigen vrachtauto's worden de gekweekte producten meestal 's nachts bij de klanten, die door heel Nederland wonen, bezorgd. Enkele andere gewassen zijn: Alfalfa, dit lijkt iets op taugé. Preischeuten. Radijssla, de kiemen van radijszaad. Dit smaakt als radijs maar dan iets sterker. WIM KEIZER, groenteventer (nu Destréelaan 131) 84 (De Oostwalsloot, of eigenlijk zou beter gesproken kunnen worden van Oostwalbeek, want naar alle waarschijnlijkheid is deze 'sloof door de natuur gevormd op de plek waar de aflopende duinrug van St Pancras overging in het moerasachtige gebied, dat aan de Heer Hugowaard grensde en diende de Oostwal o.a. als afwatering van de oude duinwal op het meer van de Heer Hugowaard). Voor de ouderlijke woning: op de bok Wim aan weerszijden van hem zijn vader en moeder Piel en Aaltje Keizer-Koning, op het paard zus Ma en zus Griet houdt het paard vast.

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 88