82 ARIE van der PLAS, champignonkweker (nu T v d Plas, Destréelaan 143) Met zijn broer had Axie een aannemersbedrijf De opdracht: 'bouw een cham pignonkwekerij' werd de aanleiding van Aries beroepsverandering, maar op dat moment had hij zelf daarvan nog geen flauw vermoeden. Omdat noch Arie, noch zijn broer enig idee had aan welke eisen een dergelijke kwekerij moest voldoen, begonnen ze met hieromtrent informatie in te winnen. Bij een deskun dige bestelden ze enkele advies-tekeningen, reisden naar Horst in Limburg en volgden daar op een proefstation voor de champignonteelt enkele cursussen over inrichting, werkwijze en andere zaken betreffende een dergelijke kwekerij. Des te meer kennis .Arie opdeed over dit onderwerp, des te groter werd zijn in teresse. Toen hun opdrachtgever zich vanwege financieringsmoeilijkheden terug moest trekken, zei Arie tegen zijn broer: "Wil je wel geloven, dat me dit gewel dig spijt. Niet alleen om de klus, die we mislopen, maar ik had zoiets graag van dichtbij eens meegemaakt Eigenlijk wil ik het zelf wel proberen. Het buiten werk in de winter vind ik niks en champignonbranche is dat er niet" Hierop be dachten de gebroeders dat ze het samen ook konden proberen Arie begon met enkele maanden als volontair te werken in een champignonkwekerij. Dit beviel zo goed dat de volgende stap werd: een plan maken voor de eerste moderne champignonkwekerij in Noord-Holland. Van brandstofboer Cor Kooy koch ten ze ca. 2500 m2 grond aan de Achterweg en daar ging het gebeuren Bij de bank keken ze wel wat vreemd op toen een timmerman geld kwam lenen voor een champignonkwekerij en hij had nog wel iets nodig ook Aanvankelijk wilde Axie naast de kwekerij een noodwoninkje zetten, maar de gemeente zei dat dit een volwaardige woning moest zijn. een welstandseis voor de Achterweg champignonkwekerij Van der Plas

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 86