77 Eén van de laatste activiteiten van de ijsclub is het jeugdschaatsen. Tegen een geringe vergoeding worden kinderen uit groep 5 t/m 8 van de basisschool in de gelegenheid gesteld van oktober tot december iedere zaterdagmorgen een uurtje schaatsles te ontvangen op de kunstijsbaan De Meent te Alkmaar. Beginners en gevorderden, ieder jaar opnieuw 100 - 120 kinderen, krijgen daar les van de trainers van Pancrasser ijsclub. Op de beide laatste cursusdagen is er diploma-schaatsen en moet het geleerde in praktijk worden gebracht. Ieder kind krijgt dan, afhankelijk van zijn prestaties, een diploma A t/m E. in de winter als is de zomer staat er water in. Om de groei van allerlei waterplanten te voorkomen, dat veroorzaakt immers zwakke plekken in het ijs, hebben we hier 300 Chinese graskarpers uitgezet. Kosten f 3.500,-. 's Zomers wordt de vijver overigens gebruikt door surfers. Je kun hier ideaal leren surfen. In principe is het 50 cm diep. We kunnen at opvoeren tot 90 cm. Van de zomer zijn hier nog de Nederlandse kloetkampioenschappen gehouden, ook dat is mogelijk, aldus de heer Van Graft. Hij draait even een plaat om op de draaitafel. Muziek hoort er immers bij op de natuurijsbaan in St. Pancras. Net als de grote verlichtingsmasten die er 's avonds voor zorgen dat er tot 21.30 uur rustig geschaatst kan worden. Na die tijd wordt er elke avond met een grote groep vrijwilligers nog vele uren aan de piste gewerkt. Scheuren worden dichtgemaakt met sneeuw en water. Al met al nog een hele klus. De ijsmakers van de club uit St. Pancras, waarvan er velen al meer dan dertig jaar lid zijn, hebben er veel plezier in. Ze doen niets liever. Jeugdschaatsen op de Meent, (foto R. Turkstra)

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 81