76 Wel lag de baan aanvankelijk erg open en bloot. Maar met de leus: Koop een boom en maak van de ijsbaan een droom zorgden Oostenrijkse dennen ervoor dat de baan vrij beschut kwam te liggen tegen "de grimmige noordooster". In 1985 bracht de krant onderstaande momentopname over de nog jonge baan: Chinese karpers houden de ijsbaan St. Pancras schoon. SINT- PANCRAS. - Als het aan de heer Van Graft ligt mag het nog wel enige dagen, zo niet weken, blijven vriezen. Als penningmeester van de IJsclub St. Pancras volgt hij spanning de thermometer. Het kwik een paar graden onder nul betekent voor de club inkomsten. Zolang er geschaatst kan worden op de fraaie baan aan het Bever plein te St. Pancras rinkelt immers de kassa. Voorlopig lijkt Koning inter hem welgezind. "We zitten hier nu vier jaar. Het geluk was niet met ons. Vorig jaar kon op deze aan één middag geschaatst worden. De jaren daarvoor was het helemaal niets. Het ziet er nu gelukkig beter uit. Zaterdag hebben wij de baan geopend. Het ijs is prima. We werken er hard aan om de piste in een goede staat te houden. Vanuit de gezellige bestuurskamer hebben we zicht op de baan. Twee man zijn bezig met een tot sneeuwschuiver omgebouwde grasmachine oneffenheden weg te werken. Ondertussen wordt er druk geschaatst door een groep scholieren, afkomstig uit St.Pancras e.o. "We hebben vrijdagmiddag een schuit over en door het ijs getrokken zegt de eveneens aanwezige voorzitter Van der Gracht. "Dat was nodig om de sneeuw kwijt te raken. Door een geul te maken, vormde zich een waterlaag over het ijs. Het vriest er niet genoeg onder. Penningmeester Van Graft verontschuldigt zich even. Een dame vraagt hem waarom ze nu ineens twintig gulden moet betalen voor een gezinskaart. "Ik betaal elk jaar f 12,50, maar ben het nu vergeten". Van Graft is onverbid delijk. "Er zijn mensen die er echt op speculeren. In december stellen wij iedereen in de gelegenheid lid te worden. Gedurende drie zaterdagen kunnen nieuwe leden zich bij ons laten inschrijven. De meesten wachten het echter af. Pas als er ijs ligt, melden ze zich aan. Het kost dan alleen wat meer. Volgens de penningmeester is het voor de IJsclub St. Pancras al moeilijk rond-komen. De club draait zonder subsidies en moet het hebben van de gelden uit het lidmaatschap en de verkoop van losse kaarten. Het gebouw waarin we nu zitten is hier vier jaar geleden nieuw neergezet. Het meeste hebben we er zelf aan gedaan. Toch heeft het ons nog ruim een ton gekost. Daarnaast hebben we natuurlijk het onderhoud aan het materiaal en niet te vergeten de baan. Zowel

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 80