3 JAARVERSLAG van de VER. "OUD ST. PANCRAS 1996 Graag willen we in dit verslag iets vertellen over enkele zaken, waarmee we ons verleden jaar bezig hielden: Allereerst een onderwerp, dat reeds eerder de aandacht trok van de vereniging Oud St Pancras, de slechte staat van de grafmonumenten van burgemeester P. Nobel en van J. ten Hoeve, het eerste hoofd van de chr lag School Ten Hoeve was eveneens oprichter, bestuurslid en kassier van de Boerenleenbank alhier en bestuurslid van de polder Vroonermeer. Omdat in de statuten van onze vereniging is bepaald dat we ons willen inspan nen om zaken, belangrijk voor de geschiedenis van ons dorp, in stand te houden, voelde het bestuur zich geroepen hier wat aan te doen. Niet alleen om de her innering aan enkele, voor ons dorp bijzonder belangrijke figuren, in stand te houden, maar ook uit de wetenschap, dat de begraafplaats bij de N.H kerk zo goed als gesloten is, (slechts een enkeling heeft hier nog recht om te begraven) ,er eerder reeds enkele vervallen grafstenen werden geruimd en we van oordeel zijn, dat bij een monumentaal gebouw als de N.H. kerk een begraafplaats met grafmonumenten niet mag ontbreken Dus namen we contact op met B en W. van Langedijk. Na briefwisseling en gesprekken mondde dit uit in het volgende: De gemeente gaat onderzoeken wat het moet kosten, Oud St. Pancras tracht weerklank te vin den bij de bevolking en wanneer deze in de buidel tast, kan tevens een beroep op de gemeente wor den gedaan. Een prijsopgave leerde dat opknappen 2500,- kost. Voor dat bedrag zou men de kapotte zerken aan elkaar lijmen, het resultaat werd niet gegarandeerd. Totale vernieu wing kost ca. 9500,--

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 7