73 Het actieve bestuur slaagde er in zo iets te vinden: Vliegveld Schiphol had een niet meer gebruikte loods in de aanbieding. Deze werd aangekocht en, om het zo voordelig mogelijk te maken, wilde men het ding met eigen mensen afbreken, ophalen en herplaatsen. Op een goede dag waren de Pancrassers druk bezig aan de zgn. "pas-en-meet- straat" te Schiphol, hetgeen de aandacht van een politieagent trok. Hij stapte op de mannen af met de woorden: Wat is hier nou weer aan de hand Op Schiphol gebeurt veel, maar hier is nog nooit een heel onderkomen wegge haald Leider Niek Beets verzekerde hem dat de loods gekocht en betaald was, hetgeen de man maar amper wilde geloven. Zo kwam er weer een goede kantine, totdat de Alkmaarsche Courant op 12 mei 1978 meldde: Aan de Vinkenlaan beleefde de club een gouden tijd. Meteen de eerste winter was het raak. Lange tijd bleef de temperatuur beneden het vriespunt en er werd een topjaar gedraaid Hoewel er niet was geturfd, dachten de bestuursleden op een gegeven moment dat er nu toch wel 25.000 bezoekers waren geweest en ze wilden aan dit heuglijke feit de nodige aandacht schenken. Want... zoiets was toch een leuke reclame voor de baan Piet Veldboer vroeg; "Mag ik iemand uitzoeken 9" Dit werd goed gevonden. Piet deed bijzonder zijn best, gaf zijn ogen goed de kost en meldde, toen het hoofd van een knappe jonge vrouw voor het loket verscheen: "Gefeliciteerd mevrouw, U bent onze 25.000-ste bezoeker." Vandaar dat op die dag een zuster van mevr. Kout-Korver in de bloemetjes werd gezet. Er werd wel eens meer gesjoemeld. Soms geheel zonder opzet Als sneeuw voor de zon smolt vannacht de kantine van de Pancrasser ijsvere- niging. Het houten gebouwtje is tot op de grond afgebrand. De oorzaak is nog onbekend, maar het vuur is ontstaan in de gashaard, die zorgt voor de toevoer van de centrale verwarming van het gebouwtje. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. IJs ligt er immers niet meerDe brand ontstond 's morgens om half vier en de buurt raakte zonder stroom.

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 77