69 Wat deze antwoordde, vermeldt de geschiedenis niet. Wel, dat hij opnieuw naar zijn eerste zegsman toestapte met de woorden: "Mijnheer, II bent een grappenmaker Na enige jaren werd de behoefte aan een tent (loods) gevoeld Daarin konden de schaats(t)ers hun schaatsen onderbinden, materialen worden opgeslagen en tevens kon er verkoop van versnaperingen e.d. plaats vinden. Iemand wist dat ergens een oud kippenhok renteloos stond, dit werd voor een zacht prijsje gekocht, opgeknapt, en in gebruik genomen Toen later werd beseft, dat de club wel meer ruimte kon gebruiken, werd het nog enkele malen uitgebreid. Vanwege het wat golvende dak werd deze loods door de schaatsers de Dromedaris" genoemd In oktober '55 schreef secretaris G Tol in het notulenboek: Nu komt het plaatsen van één-ruiten in de hestuurstent aan de orde. Daar het voor hei bestuur soms niet mogelijk is door de vele roeden in de ramen om te zien of het een knappe meid is of niet, wordt besloten om er grote ramen in te zetten. Op het ijs werden ook de sportieve vetes uitgevochten, zoals die tussen de familie Van Gragt en de familie Nieuwland Wie is de snelste Steeds weer reden jeugdige Van Gragts tegen de knapen van Nieuwland Oude Frans stond aan de kant en schreeuwde zijn keel hees Nog eenmaal maakte de ijsclub gebruik van een baan op een sloot. Dat gebeurde, toen Kerkmeer denkend dat de winter voorbij was, de baan had laten leeglopenEn toen begon het alsnog hard te vriezen.(de pomp moest een week volop draaien, eer er voldoende water op de baan stond) De geplande ledenwedstrijd werd daarom op de sloot van een Twuyverweg-akker gehouden. Enkele jaren leek het er even op of dit zich zou herhalen De winter liet weer eens verstek gaan Januari was uitzonderlijk zacht Maar begin februari sloeg het weer om. Secretaris Gert Tol had als neventaak de bediening van de pomp Later vertelde hij daarover het volgende: "Op een morgen kwam ik bij de pomp en die was bevroren. En bij het ontdooien, gebeurde er een ongelukje. Om de pomp te ontdooien, gebruikte ik een in benzine gedrenkte lap. Op een gegeven moment brandde ik mijn vingers en liet ik de lap in het water vallen. Het ding zonk onmiddellijk. Ik haalde mijn schouders op en ging verder met het ontdooien

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 73