68 om daarmee bekend te maken dat: grote plannen in voorbereiding zijn voor een vaste ijsbaan op ondergelopen land er beschikking is over het land van de heer Jb. Kerkmeer aan de Achterweg dit land zo spoedig mogelijk bedijkt zal worden een nieuwe elektrische pomp is besteld, het land, indien mogelijk, met rietmatten wordt afgeschut er een geluidsinstallatie met muziek zal worden geplaatst de baan elektrisch verlicht zal worden Bestuur en een in het leven geroepen propagandacommissie gaan daarop huis- aan-huis vragen om geld en het publiek kan dit geven door een bijdrage ineens, het kopen van aandelen en of lid te worden van de IJsclub tegen een contribu tie van 1,- per jaar. Leden hebben steeds vrije toegang tot de ijsbaan. Na 1 november kan men geen lid meer worden Niet leden kunnen gebruik maken van de baan tegen betaling van 50 ct. per middag en 50 ct. per avond. Al gauw zaten alle hoofden in één zak en werd de landijsbaan gerealiseerd Maar over de naam van de baan en ijsclub was men het niet spoedig eens. Veel voorstellen werden gedaan zoals: De lange streek - Het wak - De Wognum- baan Ze werden echter allemaal door de vergadering om zeep geholpen. Ook de elfstedenmentaliteit van Dirk Koning, die voorstelde: "Wij gaan deur of de verering, die Siem Wognum koesterde voor bestuurslid Dirk Sluis en uit wilde laten komen in de naam "Kuukje konden genade vinden in de ogen van de aanwezigen. De winter 1954 1955 was met recht een kwakkelwinter Zowel in Heiloo als in Bergen kon de banen vanwege de slechte ijskwaliteit niet worden gebruikt Die van St. Pancras was echter in prima staat Een voordeeltje voor de club. Veel buiten mensen trokken naar St. Pancras om daar de schaatsen onder te binden. Kassa Eén der bezoekers kwam met een brandende vraag: "Hoe is het mogelijk dat hier het ijs zo sterk is, terwijl er bij ons in Heiloo geen sprake van is dat daal de baan open kan Hij kreeg als antwoord: "Wij hebben hier ondergekoeld ijs Niet tevreden over dit antwoord, stelde de man zijn vraag aan iemand anders.

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 72