65 Rond oud-en -nieuw hadden de kersverse bestuursleden niet stil gezeten, maar naast het uiten van goede wensen hadden ze tegelijkertijd de ledenwerving ter hand genomen met bovenstaand resultaat Dat de vereniging ernst maakte met zijn sociale voornemens blijkt uit hetgeen toen besloten werd: Mannelijke leden betalen minstens 50 cent contributie. Arbeiders, kleine bouwers, hoofden van gezinnen kunnen lid worden voor 25 ct. De baanvegers op de door het bestuur uitgezette banen verdienen 20 ct. per uur en krijgen bij een korte werktijd in ieder geval 50 ct Natuurlijk organiseerde de jonge vereniging al spoedig wedstrijden. Zowel voor leden als voor hun kinderen. Beseft werd dat niet iedereen het lidmaatschap van de ijsclub kon betalen en dat de armste kinderen daarom niet deel konden nemen aan de kinderwedstrijden Om deze reden besloot de algemene vergadering dat ieder kind hieraan mocht meedoen In 1924 pleitte C. Tol voor meer hardrijd- wedstrijden. En in 1926 was er op de algemene ledenverga dering onenigheid over de vraag: "Aan welk soort wedstrijden moet de voorkeur worden gegeven: aan schoonrijden of aan hardrijden In 1936 pleitte men voor een wedstrijd hardprikken. Op de Wijde Veert werd een wedstrijd kreupelen gehouden, zoals het prikken ook werd genoemd. Na een spannende strijd, er waren nogal wat deelnemers en de baan was lang, wist Henk Wiedijk als eerste de eindstreep te passeren. Henk was zo blij, maar tegelijk zo snakkend naar adem, moe en in de war, dat hij heel iets anders verstond als de woorden ""Henk was voor" die waarnemer Louw Tromp uitsprak Henk dacht dat Tromp vertelde dat een ander de prijs moest hebben en gaf hem daarom pardoes een klap op zijn kop Ene Nico Louwen, het was in diezelfde tijd, wist dat er een wedstrijd hardrijden werd gehouden op de Zomersloot. Hij popelde om mee te doen. Maar de school gaf er geen vrije middag voor Zonder zijn ouders te raadplegen, besloot Nelie Pool-Madderom - Piet Booy

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 69