fj'(MMA (MA ~J 1 BIJ KLIN nummer 12 De inhoud van deze klin grijpt in de allereerste plaats terug op de vorige. In het verleden kregen we hoofdzakelijk mondelinge reacties op de uitgekomen nummers afgelopen jaar kregen we meerdere schriftelijke reacties en de hierin vermelde aanvullingen vonden we zo waardevol, dat we ze graag opnemen in deze klin en de Reacties vormen een belangrijke bijdrage aan dit nummer Dan kwamen we verleden jaar bij lange na niet klaar met het onderwerp "Bedrijvigheid langs. In Klin nr. 12 gaan we hiermee verder, maar opnieuw komen we ruimte tekort 1 Enkele jaren geleden werd begonnen met iets over de Achterweg te vertellen In deze Klin wordt aan de Achterweg en haar vroegere bewoners en bezoekers meer aandacht geschonken Natuurlijk wordt ook het tijdens de algemene ledenvergadering behandelde Jaarverslag 1996 vermeld. Hierin leest U o m dat dokter Neve onze vereniging een arreslee schonk. Eén van onze bestuursleden, die uitdrukkelijk stelde dat hij niet bij name genoemd mocht worden, activeerde een stelletje leden om de slee op te knappen en voor tentoonstelling gereed te maken Hij staat er op dat zijn helpers wel bij name worden genoemd, nl.: Arie Reurslag als schilder, Ton Ligthart gaf de verf en Wognum jr, hout- en ander materiaal, Dirk Duif een bijpassende foto en Piet Veldboer deed het timmerwerk. Deze onderwerpen vormen het eerste stuk van de uit twee delen bestaande Klin nr. 12. Dit jaar. 1997, vraagt ook een geheel ander onderwerp onze aandacht Daar zouden we boven kunnen schrijven: Het is 700 jaar geleden dat..... Of, iets duidelijker, het volgende uit C. v d Woude "KRONYCK van ALCKMAAR" Anno 1297 Als Graef lan voornoemt uyt Engeland ghekomen en by alle Edelen des lands voor syn Vaders successeur aengenomen was, behal- ven van de Vriesen is hy om haer te dwingen met een groot Leger hier tot Alckmaer ghekomen, de Vriesen dit vernemende quamen ins- gelycks met een groot Heyr tot Vroon daer geraekte beyde partyen aen den anderen op den 6 April, ende na een bloedig ghevecht, mosten de Vriesen 't Veld ruymen met achterlatinge van ontrent 4000. Mannen. Wie dat sijn Heere is rebel: Verliest gemenelyck het spel.

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 5