Later, hun gezin was wat gegroeid, zei Verduin tegen Nel Swinkels: "Buurvrouw, wij hebben een wasmachine en dat ding staat zes dagen in de week stil, die mag jij dan best gebruiken." Aan deze verhuurders, die hij leerde kennen als beste mensen, denkt Janus graag terug. Nadat hij een prima tijd had gehad bij "de Schotten" verhuurde Janus zich als chauffeur op het buitenland bij Huib Kieft. Mooi werk en het verdiende leuk, maar wel erg inspannend en zwaar zodat Janus na acht jaar tot de conclusie kwam: "Op den duur houd ik dit niet vol, weet je wat, ik begin voor mezelf in de autobranche." Bij Piet van der Gragt, die toen in het huis van Middelburg aan de Achterweg woonde, begon hij zijn zaak Hij haalde tweedehands auto's op bij de Duitse grens en probeerde die te verhandelen Drie dagen per week was hij daar mee bezig, de andere drie dagen werkte hij als arbeider bij de Alkmaarse veiling. Later huurde hij de leegstaande boet van Arie Klanker. Deze schuur voldeed niet geheel aan Janus' wensen. Klanker zei hem dat hij zelf de verbouw maar ter hand moest nemen Dit voor een huur van 10,— per week. Geheel onverwacht kwam Klanker bij hem met de mededeling: "Mijn vrouw zegt: die man verdient voorlopig nog niks, we moesten nog maar geen huur in rekening brengen." Inmiddels waren ze verhuisd naar de Parallelweg Janus was naast de handel in auto's ook een reparatiebedrijf begonnen, had zelfs al gauw een monteur in dienst. Een Amsterdammer, ziende dat een kennis de auto had, waarnaar hij al een tijdje op zoek was, vroeg: "Van wie heb jij die auto gekocht Geantwoord werd: "Van Janus Swinkels uit St Pancras en hij heeft er nog wel eentje voor jou ook staan." De Amsterdamse mijnheer kwam bij Janus in de schuur en de omgeving maakte dat hij lichtelijk wantrouwend werd Toch vertrok hij met een auto. Een week later had hij een kapotte rechter voorveer De man kneep hem voor Janus' mondelinge garantietoezegging Zodra hij kwam met zijn klachten, werd ogenblikkelijk het defecte onderdeel door een nieuw exemplaar vervangen en Janus, ziende dat de rechter koplamp eveneens niet erg gezond oogde, verhielp dit euvel tegelijk even. "Mooi", zei de Amsterdammer, "wat kost het Het antwoord luidde: "Niks, je weet toch wel wat garantie betekent De Amsterdammer is nu nog klant 50

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 54