46 Tijdens een rondgang langs zijn schuren en stallen worden we vergezeld door zijn waakhond. Ep maakt ons attent op de geweldige lidtekens, die het beest bezit en vertelt: "Ja, hoe het gebeurd is, weet ik niet. Enkele jaren geleden kwam hij thuis, de gehele rug was opengescheurd, en ook langs de voorpoten hingen de vellen erbij, het leek wel een rollade Allereerst bereiken we een hok waarin ongeveer 20 rammen zijn gehuisvest. Ze zien er rolrond uit en zijn rijp voor de slacht. "Gelukkig zijn ze dit jaar beter van prijs als verleden jaar. Nu komen ze ongeveer op 300,— per stuk. Nog even wachten. Vermoedelijk worden ze schaarser en dan loopt de prijs nog wel iets op." Terwijl Ep dit vertelt, likt Bello ijverig de kop van één der rammen. Gezien het feit dat de ram eerst gewillig zijn kop de hond aanbiedt en het vuur waarmee die op de offerte ingaat, lijkt het of beiden het een prettige bezigheid vinden, die vaker moet plaatsgevonden hebben. Verderop staan drie geweldige stieren. Echte vleesbonken. Ook rijp voor de slacht. Maar deze houdt hij nog een poosje Niet, omdat ze nog niet zwaar genoeg zijn, maar de prijs is momenteel niet goed genoeg. De dieren schijnen onze aanwezigheid niet erg op prijs te stellen. Ze maken flink kabaal, rollen vervaarlijk met hun ogen en schudden en rukken met hun geweldige koppen aan de kettingen, waarmee deze kolossale dieren gelukkig, goed vastzitten. Daarnaast is de stal met ruim 30 melkkoeien Af en toe produceert er eentje een waterval, die kletterend achter haar en voor ons naar beneden komt. De meesten geven goed melk, maar sommigen vragen bijzondere zorg vanwege een zwakke achterpoot of andere onvolkomenheden In enkele boxen krijsen de zeugen Elk beest is omringd door een aantal biggen of biggetjes. Op de schotten, die zorgen dat elke moeder met haar kroost de nodige privacy heeft, zitten kippen en naar binnen gevlogen mussen of andere vogels. "Ik had hier ook geregeld een uil", vertelt Ep, "maar die zie ik de laatste tijd niet meer Met zijn kalveren, hokkelingen en melkkoeien, de ca 200 schapen, 20 zeugen met biggen en pluimvee behoeft hij zich geen moment te vervelen, altijd is er wel iets dat zijn aandacht en zorg nodig heeft. Momenteel heeft Alkmaar voor dit gebied, dat tot 1973 bij de gemeente Koedijk behoorde, een bestemmingsplan in de maak Aan Ep is reeds meerdere malen gevraagd of hij zijn land niet wil verkopen ten behoeve van de woningbouw. Hoewel dit nog niet is gebeurd is het toch zeer waarschijnlijk dat Ep de laatste boer is, die op de Krekelhoeve woont

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 50