44 In ieder geval, op een gegeven moment wemelde de stortplaats van de krekels en gedurende jaren bleven ze daar aanwezig. Ze hadden er meer dan voldoende (plantaardig) voedsel en de temperatuur, het vuil broeide, stond hen wel aan. Hadden de omwonenden eerst veel overlast van ratten, later kwam daar die van krekels bij. De familie Biesboer, die van 1951 tot 1972 deze boerderij bewoonde, wist ervan mee te praten: "Die beestjes liepen overal in huis. Ook in Je kamer. Zelfs op Je lampekap waren ze Cees Biesboer doopte daarom zijn huis tot "De Krekelhoeve In het begin van de zeventiger jaren, toen in Alkmaar de eerste vuilverbrandingsoven begon te werken, hield men op met het storten van vuilnis en werd de afvalbelt, die ongeveer 70 meter lang en 12 meter breed was, door Jan van Horick afgedekt met een meter grond, waarop bomen werden geplant. Daarmee kwam tevens een einde aan de overlast. In dezelfde tijd maakte Jan van Horick Ep Wit er op attent dat Cees Biesboer zijn boerderij wel wilde verkopen. Ep en zijn vader zochten iets Ze waren door de oprukkende woningbouw uit Oudorp verdreven. Daarom maakten ze gedurende enige tijd gebruik van de boerderij van Jb.Kal- verboer, maar die had zijn land toen reeds verkocht aan Alkmaar voor het industrieterrein Westbeverkoog, dus ook daar konden de Witten niet blijvend boeren. Wit gaf nog dezelfde dag gehoor aan de tip van Jan Horick en in principe kwamen Biesboer en vader Wit direct tot overeenstemming. Aanvankelijk behoorde er ca. 10 ha land bij de Krekelhoeve Hiervan slokte het industrieterrein 4 ha op en tevens was, door dezelfde oorzaak het ca 16 ha grote stuk weiland van de wed. Blom onbereikbaar voor Wit Naast de overblijvende 6 ha., liggend tussen Achterweg - spoorlijn - Bovenweg en het laantje van Andries Metselaar maakt Ep momenteel gebruik van veel los liggend land Daarop weidt en hooit hij voor zijn veestapel

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 48