Toen hij dit een tijdlang deed, gebeurde het dat een collega-tuinder vroeg: "Zeg, Dirk, ik heb een kistje slabonen. Wil jij die voor mij in Alkmaar veilen Zodra het bekend werd, dat Dirk deze diensten voor anderen wilde verrichten, kwamen er meer opdrachten. De hoeveelheid vracht groeide als kool Soms moest hij driemaal per dag een vol geladen kar naar Alkmaar brengen. Het was zwaar werken voor Dirk, maar vooral voor de hond Prins Als ze bij de hoogte van de Halvemaansbrug op moesten, kon het beest het eigenlijk niet trekken en door aan de spaken van de kar mee te draaien, hielpen Dirk en zijn kinderen mee de vracht omhoog te krijgen. Vandaar dat op een goede dag paard en wagen werden aangeschaft Nevenactiviteiten van dit vrachtvervoer waren: het rondbrengen van de veilingbriefjes, de administratie van de kisten en 's vrijdags de uitbetaling namens de veiling verrichten, waarbij dan tegelijk de vracht werd verrekend. Zijn dochter Sien,( nu de wed Bruin-Turkstra nam dit laatste meestal waar. In 1939 overleed Turkstra. Het bedrijf werd eerst enige tijd voortgezet door schoonzoon Jan Bruin. Later werd het overgenomen door Piet van Gragt. EP WIT 'De Krekelhoeve' nu Achterweg 160) Op de vraag: "In het telefoonboek staat A. Wit. Hoe zit dat luidt zijn antwoord: Voor de telefoon meld ik me altijd met Adelbert Wit Dat is mijn officiële naam Meestal wordt er dan geantwoord: "O, maar ik moet Ep Wit spreken Dan is mijn reactie: "Vertel het mij maar, want die ben ik ook Een andere vraag: Waarom heet dit "De Krekelhoeve" Om dit te begrijpen, het volgende verhaal: In de na-oorlogse jaren werd het door Cor Dekker in St. Pancras en Koedijk en het door Arie Reus in Oudorp opgehaalde huis- en grof vuil in de onmiddellijke omgeving van deze boerderij gestort. Jarenlang was dit de vergaarbak van allerlei met paard en wagen aangevoerd afval. Op de een of andere manier, verondersteld wordt wel van bakkersafVal, werd er iets gestort dat krekels naar zich toetrekt of deze diertjes bevatte. (Bekend is dat krekels voorkwamen in de warme, vochtige ruimten onder de met turf en hout gestookte ovens van de ouderwetse bakkerij, waarin men het brood liet rijzen. 43

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 47