Iedere dag begon hij met het volscheppen van zijn beide boerenwagens en vervolgens werden deze, getrokken door twee paarden, weggebracht. Lange tijd reed hij het zand naar de Middenweg in Heerhugowaard, die toen werd bestraat. Zolang de stratenmakers bezig waren in het zuidelijk deel van de Waard kon hij per ochtend twee maal zo'n vracht wegbrengen en 's middags eenzelfde hoeveelheid, maar toen ze in het noorden bezig waren kon hij per ochtend of middag slechts één vracht afleveren. De kortste weg naar De Waard was toen via de Breelaan en vervolgens over de daar toen liggende Ringvaartbrug Als Dirk op de thuisweg was vroegen de uit de Oudorper school komende kinderen hem vaak of ze mee mochten rijden. Dat was altijd goed, als ze maar voorzichtig waren en niet tussen de rijdende wagens kwamen. Het weiland van Van Wonderen was aanvankelijk helemaal omringd door een klin, die ervoor zorgde, dat de schapen niet wegliepen Langs de Achterweg en ook tussen Achterweg en Bovenweg waren toen heel veel klinnen. Nel herinnert zich dat Jan Schoen, hij was iets simpel, denkend dat niemand hem zag, zich wegduikend achter een klin eerst geheel uitkleedde en vervolgens de kleren weer aantrok. Later zandde Quant ook andere stukken weiland in de Achtergeest af Vaak bracht hij het zand naar de Heerhugowaard Zodoende werd hij daar een bekende verschijning In het voorjaar leverde hij zand aan boeren Als de koeien van de stal afgingen, maakten zij de koestal schoon en bestrooiden die vervolgens met zand(figuren). Bij het afzanden van een stuk land ontstond er aan de grens van het afgezande stuk een opstaand muurtje van zand. Door een klein soort zwaluwen, men noemde ze zandzwaluwen, werden in die opstaande, wat schuine kant, holletjes gemaakt Indien een mens zoiets probeerde te maken, stortte dit beslist in Bij deze vogels bleef het intact hoewel ze vrij diep in het zand groeven alvorens ze hun nest maakten. Jongens, die probeerden met hun hand bij zo'n nest te komen, ontdekten dat daarvoor hun arm niet lang genoeg was Toen het afzanden wat over raakte ging Dirk over op het loonbedrijf: ploegen, eggen, maaien of hooirijden voor derden 38

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 42